| mada_4633 a întrebat:

Ce pot face pentru a-mi creste unghiile intr-un timp scurt?

Răspuns Câştigător
| DianaAndreea90 a răspuns:

Ulei de masline si putina lamaie. si le masezi usor
Apoi le dai cu lac. Nu le mai da cu multa oja pentru ca contine substante daunatoare si de aia se rup.sau nu cresc
Si eu am unghiile mari si imi plac foarte mult, Si ai grija la exfoliere, cand se exfoliaza pileste unghiuta
Succesc :* Mi-a facut placere sa te ajut

7 răspunsuri:
| UnderGroundForMe a răspuns:

Daca esti anemica nu-ti pot creste repede daca nu esti poti bea lapte si mancare cade au calciu tile fac mai mari si mai dure big grin fundita?

| hugo a răspuns:

Nu le mai taitongue! spre exemplu am auzit pe cineva ca statea cu mainile in apa fierbinte si asa ii cresteau mai repede...sunt baiat deci nu am incercat sa iti pot spune daca functioneaza 100%, dar poti incerca!

| L a răspuns:

Stiam ca lamaia ajuta, sa le ti in apa rece si piperul rosu ajuta pentru cresterea rapida.`Uite Piper rosu, pentru crestere rapida
Amestecati o jumatate de lingurita cu piper rosu, zece linguri cu apa fierbinte si o lingurita cu crema de maini. Lasati amestecul la aburi zece minute. Raciti solutia, iar apoi aplicati pe unghii, masand usor, mentineti 15 minute si clatiti. Folositi masca o data pe luna, pentru intarirea unghiilor si pentru a le stimula cresterea.

| yuyubarbie19 a răspuns:

Sa mananci multe fructe si legume si sa mananci laptate mai ales sa bei lapte

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Incearca cu un lac de unghii cu calciu, sunt foarte bune, iti spun din propria experientza big grin

| Blue Eyes a răspuns:

Ungele cu suc de lamaie pentru 7 zile la mine a mershappy

| taniacufoian a răspuns:

Iti spun ce fac eu de obicei cand vreau sa imi las unghii mari: in fiecare zi iti pui intr-un bol ulei de masline(ori il lasi asa rece ori il pui la incalzit) iti ti degetele in el vreo 5 minute si apoi iti stergi uleiul de pe degete, apoi iti impingi cuticulele, la sfarsit te dai cu ceva crema hidratanta. daca vrei sa ai unghii albe o data la 2 zile "le speli"-iti pui pasta de dinti pe o periuta pe care nu o mai folosesti si dai peste unghii, lasi pasta de dinti pe unghii vreo 2-3 minute si apoi ti le limpezesti bine. dupa punctele astea mie imi cresc destul de repede cam in 2 saptamani le am destul de mari, normal si daca mananci sanatos si trebuie sa bei multe lichide. spor.dar daca vrei unghii lungi si frumoase trebuie sa iti dedici ceva timp.