| mateia821 a întrebat:

Ce pot face pentru marirea sanilor? Am doar 13 ani, insa fetele de varsta mea au sanii mari. Imi doresc sa port topuri, mai decoltate, mai mulate, insa nu se vede nimic. Ceilalti rad de asta, bineinteles. Am ajuns in stadiul in care mi-as pune si sosete in sutien sa nu mai rada ceilalti.

14 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Nu se gasi nici o dotata pe aici sa ii explice la fetita, ce inseamna sanii mari? Mai copilas, cand discuti cu un baiat, esti sigur ca te priveeste in ochi.Ca na, nu ai sanii. Cand te apleci sa iei ceva de jos, sau sa iti faci patul, nu simti cum ti se balangane ceva inainte si inapoi.Cand alergi, nu se uita toti libidinosi la tine, precum lupu la caprioara.Sa numai discutam de discomfortul la sutien.Sunt femei care si la varsta maturitati nu folosesc sutiene, ci bustiere. Ai foarte multe avantaje ca ai sanii micuti.Ce ar fi pentru o secunda, sa privesti si partea plina a paharului?! nu doar cea goala.Doar pentru o secunda uitete la avantaje, ca dezavantajele le vedem toti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic!
Sanii cresc hormonal si cresc diferit de la fetita la fetita!

Nu rade nimeni de tine daca nu esti prostuta sa le arati sau sa vorbesti despre ei.
Oricum, la anisorii astia chiar nu ai neveoi de sani mari, ca nu-ti trebuiesc barbati sa se joace cu sanii tai si nici sa alaptezi copilasi mici.
Chiar nu ai de ce sa porti topuri mulate la naisorii astia, ca esti mult prea mica si risti sa atragi pedofilii si proxenetii, esti totusi un coplas in crestere si trebuie sa te comporti ca atare, nu ca o femeie mare.

Ai grija sa mananci bine si sanatos, ca sa cresti mare si sa-ti creasca sanii, ca altfel nu cresc deloc.

| Brizbriz a răspuns:

"am doar 13 ani, insa fetele de varsta mea au sanii mari"

esti... SIGURA?!?
le-ai vazut dezbracate?!? sau macar in costum de baie?!?

daca nu, atunci sunt o groaza de solutii pentru o fata sa para ca are sanii mari, de la sutiene special facute sa ridice sanii, pana la sutiene special UMFLATE, care sub haine pare ca ai "balcoane", cand de fapt nu ai mai nimic

in plus, in realitatea reala, sanii mari nu e o chestie cu care sa traiesti usor, in momentul in care fiecare san are 3-5kg ai dureri de spate, pentru ca sanii atarna in afara axei corpului, si coloana trebuie sa compenseze continuu
nu poti face nici un sport care implica miscare serioasa (jogging, gimnastica aerobica, etc.) ci numai sporturi "statice" (ridicari de greutati, yoga, etc.)
daca ii tii tot timpul prinsi in sutien nustiuce ligament o sa se atrofieze, daca nu ii tii, din cauza greutatii or sa se lase, trebuiesc spalati serios, pentru ca cele mai mirositoare parti ale corpului uman sunt intre picioare si la sub-brate, pentru ca pielea e tot timpul in contact cu alta piele, ori sanii mari vor face un nou contact, sub ei... samd
iar cand o sa inaintezi in varsta o sa devina si mai naspa

da, stiu, suna bine ca majoritatea baietilor sunt atrasi de sanii mari, dar in rest, numai placuta nu e ideea sa traiesti cu ei
(eu NU sunt unul dintre ei, pot sa spun ca daca imi place o fata, poate sa nu aiba sani deloc, prefer sani maricei, dar sanii mari si foarte mari CHIAR NU IMI PLAC, mi se pare ca sunt cu o vaca, care are uger)

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

Tot ce poti sa faci, este sa ai o alimentatie sanatosa si sa faci antrenamente de exersare fizica, chiar si un sport. Aceste obiceiuri sa le mentii cat mai mult la varsta ta, iar sanii si tot corpul tau va creste natural, si poate fi mai mare decat la restul. Nu te compara cu alții, incurajeaza-te pe tine insuti ca arati bine in fiecare zi. Nu urmari diferite site-uri de "marirea sanilor" sau prostii de genul acesta, una la mana este ca tu esti in perioada de creștere, si esti prea tanara sa te intereseze acele idei; a doua la mana, acele site-uri ofera idei pentru cei care au o varsta mai mare, si pentru cei cu diferite nevoi de sanatate ale corpului... nu mai spun ca unele mai mult sau mai putin false!

Gândește-te ca multe doamne si domnisoare au sanii de marime medie sau mici, dar se simt bine in viata lor, si ai putea sa le urmezi exemplul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți dau eu șosetele mele ce spui?laughing
Implant îți poți face dar la 18 ani! Degeaba au alea sânii mari daca IQ este pe -
Aceptate așa cum ești copilas frumos și nu mai baga toate răutățile in seama, toate proastele astea care se droghează până nu mai știu de ele de cad prin șanțuri sau sunt carate cu roaba pan' acas'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pentru mărirea creierului ce poți face? If you know what I mean.

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dont be mean about it thowinking

| oykoj98 a răspuns:

Singura solutie e operatia, dar stai blanda si nu fa prosti. Stai linistita, o sa iti creasca si tie. Corpul se dezvolta in ritm diferit la fiecare.

| Lolasticc a răspuns:

În primul rand contează alimentația și tu arati normal crede-mă, colege tale sau fetele pe care le ști o sa aibă sâni lăsați când o sa crească mari. Ai putea încerca niște bustiera de sport, sutienele o sa iti faca rău

| PIayWithFire a răspuns:

Fiecare organism este diferit si se dezvolta in ritmul lui. Nu trebuie sa faci din aspectul tau fizic un scop, lasa-l sa isi urmeze cursul si tu doar ajuta-l cu mancare sanatoasa, miscare si odihna. Indreapta-ti atentia spre activitati care sa te ajute pe tine sa te dezvolti mental. Daca iti concentrezi atentia pe lucruri pe care nu poti sa le influentezi vei dobandi doar frustrari.

Poarta topuri cu volane in partea de trunchi daca iti doresti sa adaugi mai mult volum. Estetic vorbind, cu cat o bluza este mai decoltata cu atat necesita un bust mai mic. Stiu ca socialmedia nu promoveaza asta dar genul ala de topuri cu decolteuri in v adanci sunt destinate persoanelor cu bust mic. Sunt atatea articole vestimentare care sunt destinate in principiu sanilor mai mici care nu au nevoie de sustinere, profita de avantajul pe care il ai in prezent si nu iti distruge confortul, fie el si termic. Daca apelezi la sutiene cu burete doar te pacalesti pe tine si o sa fii constant nemultumita de fizicul tau atunci cand il dai jos, unde mai pui ca sunt incomode.

| ddvsg a răspuns:

Bucura te până nu încep să crească, după o să îi ai toată viața la pachet? Și mai e o chestie, daca mama ta ii are de o anumită dimensiune cam acolo o sa fie și ai tai. Eu am fost ăla mai dezvoltat și e mai nasol sa fii primul de cât ultimul iar în caz de nu, ai silicoane și ți faci cum vrei. Iar daca ai sharm îi pui pe toți în nas după tine mai rău de cât de cât cu haine super interesante.

| arabella984 a răspuns:

Vor crește cu timpul, nu te simți complexata că îi ai mici și eu când aveam 13 ani aveam sânii prea mari pentru vârsta mea și nu era deloc plăcut, dureri de spate iar de dormitul pe burta nici nu mai zic. Topuri poți purta și cu sâni mici și cred că mai bine arata topurile cu sâni mici

| Xslider a răspuns:

Aleargă fara sutien, dar daca nu ai deloc-delicios, nu știu ce efect ar avea