| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face sa am un ten curat si fara cosuri...Ps : Am folosit multe creme dar degeaba ..am 14 ani si am cosuri de pe la vreo 11. ce pot face. Ajutor ceva natural si facut acasa.Cel care ma ajuta primeste funda!

19 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Probabil eşti singura puştoaică care are coşuri. Ia un paracetamol şi culcă-te sau spune-i lu mami să te ducă la dermatolog.

| Annis a răspuns (pentru ZvT):

ZvT ...Nu am nevoie de sfaturile tale prostestii...

| ZvT a răspuns (pentru Annis):

Bun de ştiut. Cu ce alte probleme te mai pot ajuta?

| Annis a răspuns (pentru ZvT):

Potii incepe prin a nu mai raspunde la intrebarile mele... vreau raspunsuri serioase nu prostiile tale

| CristinaTa a răspuns (pentru ZvT):

laughinglaughinglaughingrolling on the floor ce raspuns

| freakazoid a răspuns:

Pai asteapta 2 ani si o sa treaca singurewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste Ivatherm Akne Syt, da rezultate uimitoare in scurt timp.
Eu o iubesc pentru ca imi usuca cosurile in piele de la prima aplicare.
E 40-45 lei in farmacie.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Mirela77 a răspuns:

Evita sapunurile obisnuite. Dove este bun sau cumpara din gama naturale.
Demacheazate in fiecare seara chiar daca nu folosesti machiaj(asa indepartezi impuritatile si escesul de seebum).
Pentru cosuri foloseste planta aloe vera pe care o prepari singura amestecand cu putina crema demachianta iar o data pe saptamana prepara o masca de fata in care pisezi o aspirina.
Pentru punctele negre de la nas exista in comert benzi speciale.
Sper ca iti vor fi de folos informatiile!

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Daca vrei sa scapi de cosuri si puncte negre complet, iti recomand un tratament pe care il am de la un doctor dermatolog f foarte bun.
Tratamentul anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Din ce mi-a zis doctorul, Uleiul de arbore de ceai(tea tree) este foarte puternic in lupta cu acneea……. Si este dovedit si testat ca 5% ulei pur de arbore de ceai (tea tree) este echivalent cu 5% benzoyl peroxid.
Diferența mare este ca uleiul de arbore de ceai nu are efecte adverse in comparatie cu benzoyl peroxid care provoaca foarte multe efecte adverse.

Il recomand cu ceea mai mare incredere, pe mine m-a ajutat foarte mult tratamentul si am scapat complet de acnee si puncte negre.

| antigoni a răspuns:

Este din cauza hormonilor. Am fost ca tine pana pe la 15 ani, apoi am inceput sa iau anticonceptionale si au trecut.

| Aly1864 a răspuns:

Pai si eu la fel, dar eu am 12 ani. cosurile cred ca iti apar inainte sa iti vina ciclul, asa mi se intampla mie. du-te la un endocrinolog sa vada ce ai asa am facut si eu si in cateva zile voi primi un tratament si pe urma voi scapa. asta este sfatul meu.

| crystyanz a răspuns:

Ai o mentalitate de om bolnav ai, anorexica. Cum sa vrei, sa slabesti de la 40, la 30 de kg?
Esti pitica cumva?, ai 70 de cm sau ce?

| Chunji a răspuns:

Eu folosesc apa si sapunu`rolling on the floor) faci masaj cand iti dai cu sapun pe fata si ai putea sa le lasi pur si simplu in pacea lorlaughing ca iti trec oricumwinking [cel putin la mine asa este si am foarte putinetongue]

| TonykeE a răspuns:

Esti si grasa si plina de cosuri. Pleaca-n pm de aici
Stiu ca esti grasa de la intrebarea anterioara, sa ma sugi urato!

| Annis a răspuns (pentru TonykeE):

Am 40 de kg ...nu sunt grasa dar vreau sa ajung la 30 cam asa.
Ce imbecili sunt pe acest site ...eu stiam ca raspunsurile se dau cu cap dar tu gandestii cu picioarele

| Annis a răspuns (pentru Annis):

Este pentru TonykeE

| Patyi a răspuns (pentru Annis):

La 14 ani vrei să ai 30 de kg? Doamne!