| adryanna_7314 a întrebat:

Ce pot folosi in potriva varfurilor despicate, sa nu mai fiu nevoita sa il tund in fiecare luna?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @adryanna!
Ar trebui să iei de la farmacie ulei de ricin și vitamina A pe care să pe amesteci în părți egale. Săptămânal aplici acest amestec pe firul de păr, cu două ore înainte de a te spăla pe păr. După aceea îți speli părul normal. Procedează așa în fiecare săptămână pe parcursul a 3 luni. Evită uscarea cu foehnul și folosirea plăcii pentru. păr. Tunderea vârfurilor este inevitabilă înainte de a te apica de acest tratament. Eu nu am probleme, dar aplic acest tratament o dată pe anotimp.
O zi cu zâmbet să ai!

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ser pentru varfuri despicate. Gasesti la Avon, dar foarte bun este cel de la Gerovital.

http://www.cerecomand.ro/......84x300.jpg

http://www.sanatate-ingrijire.com/upload/produse/imagine/photo/20779.jpg

Sunt foarte bune, aplici 2-3 picaturi in palma si masezi doar varfurile.
Succes!

| anutza a răspuns:

Masti naturale happy

| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a răspuns:

Fetelor,fetelor...s-a dat deja funda asa ca...de ce mai intrebati? :S

| DevillaKiss a răspuns:

Pai un balsam special sau... nu stiu eu folosesc un balsam profesional de la -Selective Professional- tipul balasamului se numeste on care,hydro cream, e foarte buna firma, iar balsamul are miros de mar verde si este cu materii prime, incearca-l si tu poate iti va folosi
mult noroc! Fundita?big grin