| bOom a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa-mi creasca mai repede parul? Niste produse masti... ajuutati-ma!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu iti recomand niciun produs de pe piata. eu nu cred in creme si masti si etc etc. doar bani aruncati aiurea. eu iti recomand sa iti tii parul impletit pe timpul noptii. de asemenea ti-as recomanda sa nu iti expui parul la chestii gen placa de par. daca ai putea sa nu folosesti uscatorul de par, ar fi si mai bine. dar daca nu poti face asta, incearca sa usuci parul tinand uscatorul nu foarte aproape de par, pentru ca se arde mai usor, se degradeaza. cel mai bine este sa iti tai varfurile parului in mod regulat si te asigur ca va creste mai repedewinking.

8 răspunsuri:
| ioanabanana a răspuns:

Cred ca un supliment de vitamine si minerale(magneB6). fructe si somn. nu uita ca unghiile si parul cresc cel mai mult in timpul noptii.de asemenea parul creste mai repede vara. in rest daca vrei produse cosmetice pentru asta e mai complicat.pentru ca majoritatea sunt niste bullshiturisad ai grija la revalid.are niste contraindicatii nasoale. pentru unghii incearca sa le inmoi(ce amuzant e cuvantul astahappy 15 min in ulei de masline cald

| DeMentaa a răspuns:

Extensi

cami
| cami a răspuns:

Prinde-l in coana, si suplimente (naturale)-fructe, legume de toata gama de vitamine B (ajuta chiar si unghiile, si tenul ).

cami
| cami a răspuns:

Coada*

| mirajevents a răspuns:

Fa-ti masca macar o data pe saptamana cu ulei de maslinewinking

| Lora_6439 a răspuns:

Vitamina B12 este esentiala in cresterea parului, asadar poti incepe prin a consuma cruditati bogate in aceasta. Uleiul de ricin, de asemenea face minuni. Il poti gasi la plafar. Dupa ce te speli pe cap, iti masezi parul cu acest ulei. De asemenea, exista la plafar si diverse sampoane care sporesc cresterea parului, sau suplimente nutritive. Eu am luat intr-un timp Calciu + Magneziu si mi-a crescut parul destul de mult, insa era prescris de medic si nu iti recomand sa alegi aceasta varianta pentru ca te poti trezi apoi cu par peste tot... nu numai in cap :-s

| miroonah a răspuns:

Pai poti sa folosesti ulei de ricinhee hee
se gaseste la orice farmacie si costa in jur de 2 leibig grin
ff ieftin si ff bun.
eu l-am folosit pentru sprancene si pot sa iti spun ca e fenomenal!
seara ma dadeam cu ulei de ricin pe sprancene iar dimineata firele erau crescute dea`ntregul!
la par presupun ca nu se vede asa repede
hee hee
dar merita sa incerci.
iti masezi radacinile (NUMAI RADACINILE!) cu ulei de ricinhee hee

| Diana7383 a răspuns:

Iti pui extensi si in 5 min e mare parul laughing))