| 4827 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa nu mai am cearcane? Dorm 12 ore pe zi, si tot am cearcane, nu as vrea sa folosesc un anticearcan, stiti vreo metoda?

9 răspunsuri:
| Cioxan a răspuns:

Incearca cu o dalta si un ciocan. te scapa 100%! daca nici asa nu merge, flexul e cel mai bun prieten!

| AmanoYuno a răspuns:

Comprese cu ceai de musetel

| Juleuuss a răspuns:

Încearcă o mască facială naturală.
http://www.ziare.com/articole/masca+faciala+naturala

| LovellyAngel a răspuns:

Cum să dormi 12 ore pe zi, ce mama dracu eşti, liliac? rolling on the floor

| Patrăţel a răspuns (pentru LovellyAngel):

Si eu dorm tot atat. rolling on the floor))

| Parkmin a răspuns:

Incearca cu pliculete de ceai de musetel s-au galbenele.S-au o baie pentru fata in apa rece, reduce cearcanele vizibil.

| Andreea9595 a răspuns:

Fii mai relaxata si inainte de culcare consuma-ti toata energia ca sa poti dormi mai profund si mai repede. Fii activa in timpul zilei si poti incerca si metode naturiste de la medic, farmacist sau de pe net. Mult noroc!

| dodo1mik a răspuns:

Poate nu somnu e de vina cateodata conteaza si cat de agitat/a esti adica incearca cumva sa te relaxezi. Si un pont bun sunt si feliile de castraveti!

| oanagh a răspuns:

Cel mai bine e sa dormi 8 ore pe noapte.12 mi se pare prea mult. bea cam 2 litri de apa, mananca multe legume si fructe si pune-ti 2 feliute de castraveti in jurul ochilor. merge si cu 2 plictulete de ceai de musetel folosite dar reci, nu fierbinti.