| alecsandrabubz09 a întrebat:

Ce pot sa fac sa imi creasca parul mai lung. In afara de a tunde regulat varfurile si a nu mai folosi placa, uscator etc ce as putea sa mai fac?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste o perie sau un pieptan din lemn.
Inainte de a te spala descurca parul de la varfuri spre radacina, astfel eviti sa-l incurci mai tare.
Si se recomanda consumul de vitamina B dar si acidul folic, biotina, acidul pantotenic, fier, zinc, seminte bogate in ulei, eu iau vitamine de la A-Z ca sa nu ma complic prea mult.

| MisaMisaShinigamiAngel a răspuns:

Ulei de ricin, si poarta parul prins in coada cat mai des. Stiu ca suna putin ciudat, dar functioneaza.

| Andeluta a răspuns:

Eu folosesc lotiune regeneranta cu petroleum si samponul regnerant! Baftaaa!winking

| bassdownlow a răspuns:

Ulei de ricin :d. ajuta la cresterea parului si il face si mai bogat!