| HappyCandy a întrebat:

Ce produse in afara de uleiul de ricicin si cel de masline mai stiti care sa fie asa foositoare ca produse cosmetice?

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee ,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un excelent hidratant este și uleiul de migdale dulci care combate și iritația cât și roșeața tenului.
Pa, pa.

| CarabasClaudiu a răspuns:

Pentru piele matura lipsita de elasticitate poti folosi uleiuri de: musetel, rozmarin sau trandafir

piele uscata: musetel sau trandafir

ten gras: levantica, cedru sau chiparos

ten normal cu extracte de uleiuri de: trandafiri, levantica si muscata