| Amatuye a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de acnee? Dar va rog, un mod natural fara nicio crema sau produse cosmetice

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Zeama de lamaie este foarte buna pentru ca iti usuca cosurile, poti incerca. Bicarbonatul de sodiu este foarte bun, amestecat cu putina apa. Baia de aburi te scapa de acnee, fa un ceai de musetel, pune-ti un prosop pe cap si stai 10-15 minute cu fata deasupra oalei in care e ceaiul si dupa tamponeaza-ti usor fata cu prosopul. Chiar si usturoiul este folositor, taie un catel de usturoi in doua, ia o bucata si preseaza cu ea pe cos. Nu te astepta la disparitia miraculoasa a cosurilor pentru ca nu dispar atat de repede. Succes! :*

4 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Poti incerca cu miere sau ceai de musetel

poti citi aici despre ele

te astept pe siteul sa citesti mai multe www.sfaturilemariei.com

te puuup

| rabbit2014 a răspuns:

Cu un pic de bicarbonat de sodiu si un pic de apa pana se face o pasta, si mierea e buna, dar si cojole de banane! Te freci cu o coaje de banane pe fata

| iDreptate a răspuns:

Dai miere pe fata e ditre cele ma ibune remedii de pe planeta! intre timpul dimineata si seara nu le sparge nu le atinge

| Tedica a răspuns:

Salut! Iti recomand ceaiul de albastrele si mastile din argila cosmetica.Argila pudra pe care o gasesti in farmacii. Bafta!