| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cand parul meu se electrocuteaza si devine enervant?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AikkoxD a răspuns:

Cum să se electrocuteze părul? Poate să se electrizeze.
Ori dai cu puţină cremă de mâini pe păr, ori îţi iei un spray anti-static (avon, maxim 20 lei, nu mai ştiu sigur), sau foloseşti gel/ceară de păr.

| kx123 a răspuns:

Iar in completare, specialistii recomanda folosirea unui pieptane metalic, deoarece, cel din plastic il electrizeaza mai mult.

| broxi a răspuns:

*se electrizează.

Poți să-l dai cu ulei de păr, sau să-ți sprayezi părul de la depărtare cu fixativ happy

| zone3 a răspuns:

Cu spuma de par nu se mai ridica:*

| dyanahanako a răspuns:

Nu trebuie de cat sa te dai cu crema hidratanta pe maini, cum te dai normal. si apoi sa iti aranjezi parul cu ele. adica sa dai cu mana pe toata lungimea firului de par. simplu big grin

| Andpmand a răspuns:

Asa mi se intampla si mie. Probabil ai parul moale si de aceea se electrizeaza.IDar de obicei se intampla datorita periei sau pieptanului pe care il folosesti. Daca este asa cel mai usor este sa gasesti o prie sau un pieptan care sa nu iti provoace aceste efecte.