| BlancaFantasma a întrebat:

Ce sa fac? de 2 ani de cand am fost la dentist mi se usuca buzele mereu si mi se fac bube/pielite care pica si zi de zi apar altele.Nu mai am incredere in mine deloc nu mai suport sa ma vad asa.stau zilnic cu oglinda in mana si ma tot gandesc cu ce sa mai dau ce sa mai fac.cand vorbesc cu cineva tind sa las capul in jos ca nu cumva sa ma intrebe ce am.am dat cu de toate si nimic nu merge.planuisem sa ma duc ieri la un majorat dar nu am putut din cauza ca mi se facusera iarasi pielite.am fost deprimata si am plans toata ziua. n`am curaj sa ma intalnesc cu baieti sau cu cineva caci mi`e rusine sa nu se uite urat la mine.eu sunt fire mai slaba si nu as suporta asta.sunt o fata draguta, dar chestiile astea de pe buze ma innebunesc.si din cauza asta sunt complexata ca nimeni nu se uita la mine niciun baiatcrying ce sa fac? am fost la vreo 4 dermatologi toti mi-au spus numai porcarii.am 18 ani nenorocita de dentista mi-a stricat viata de la 16 ani si pana in prezent...help

3 răspunsuri:
| Dangel a răspuns:

De ce trebuie tu sa ii asculti pe ceilalti.Acum sunt convins ca vei crede ca nu te ajut dar fii tu insati.Ce daca buzele tale au o mica problema? Crezi ca e sfarsitul lumii? Iit spun personal, cand ma uit la o fata nu-mi pasa ca are un defect si bla bla bla(cel putin la mine), dar n-are cum asa-i la toti baietii.Mai important decat buzele e increderea de sine. Pune-ti in evidenta restul trasaturilor frumoase, nu da atentie si o sa vezi ca te vei simti mult mai bine.Iar daca nici un baiat nu se uita la tine, arunca o privire spre el si se va intoarce cu siguranta.Ideea e sa nu iti strici zilele cu soare pentru un dentist.Si sa scapi de bube nu vad ce e asa de greu.Da-te cu multe creme pentru buze, bei multe lichide si te dai cu un strugurel sau cum s-o chema.Si cel mai important fii tu insati.

| SweetFashion a răspuns:

Pentru problema ta te sfatuiesc sa folosesti o crema sau un balsam de buze. Sper ca te-am ajutat!

| WhySoSerios a răspuns:

Asa cum a spus sweetfashion si in plus consuma multe lichide in fiecare zi sa mai uzi buzele