| aniela05 a întrebat:

Ce sa fac? Sa devin reprezentant Avon? Ce benefici am? Iar daca intr'o luna nu fac comanda de cat este necesar... ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| d_9428 a răspuns:

Buna, sa stii ca si eu sunt reprezentatnt avon si este foarte placut.Beneficii sa stii ca ai.In primele 3 luni parca, nu mai stiu sigur pentru ca eu sunt de mai multi ani si am mai uitat, ai de trecut niste pasi, adica trebuie sa faci comanda de o suma pe care ti-o da ei si dupa ce ai trecut acesti pasi poti sa faci comanda de cat vrei tu sau de cat ai(dar nu mai putin de 150Ron). Referitor la beneficii ti se ofera un discount de... nu stiu cat la suta(de exemplu:tu faci comanda in valoare de 1200 ron, iar pe factura iti scrie ca trebuie sa platesti doar 1000 RON)pe langa faptul ca iti mai fac si ei cadouri si beneficiezi si de o oferta a reprezentantilor unde ai anumite produse la un pret mai scazut fata de cel din catalog.Succes daca te hotarasti sa devii reprezentant si sper ca ti-am fost de ajutor.Numai bine!

34 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai mai vb cu cele care sunt reprezentant si vezi/. LA criza asta nu stiu cit poti cistiga, daca ai piata de vinzare. dar nu prea vad axeaza te pe altceva.

| warwara a răspuns:

Buna!
Daca obisnuieste sa folosesti produsele lor, te poti inscrie pentru a le lua cu reducere ( intre 15-30%).
Daca nu faci o luna comanda, nu se intampla nimic. Comanda minima pentru a primit reducere este de 110lei... da-mi mesaj daca vrei sa iti dau mai multe detalii ca nu are rost sa incarc pagina cu detalii... poate unii nu sunt interesati. :*

| andreea7520 a răspuns:

Sunt destule beneficii dar parerea mea e ca e o mare pierdere de timp, poti face altceva mai interesant decat aceasta grija imensa, eu una nu m`as face reprezentanta! Am destule prietene ce sunt reprezentate si s`au saturat, le ocupa prea mult timp, timp in care poti face altcevabatting eyelashesInsa tu faci absolut ce vrei! happy

| Ana-Maria94 a răspuns:

Beneficile care le ai sunt urmatoarele.cu cat este plata mai mare adica cu cat faci vanzare mai multa cei de acolo iti dau produse in schimb tie... daca ai comanda destul de mare.

| Victoria a răspuns:

Trebuie sa ai 18 ani. Daca nu ai, se va face un contract pe numele unui adult, de exemplu al mamei sau al tatalui tau. Restul depinde de cat vinzi, daca vinzi peste 25 lei ron tu iei 23% din vanzari, daca vinzi peste 250 lei iei 30 % iar daca vinzi peste 500 de lei, tu vei lua 40% din vanzari. Insa daca stii ca ca nu ai suficiente cunostinte care ar putea cumpara, nu te angaja. E inutil.

| dia_2587 a răspuns:

Daca vrei te pot inscrie eu iti las id-ul meu diaavon@yahoo.com si in plus te pot ajuta sa afli mai multe detalii. chiar nu ai nimic de pierdut, incerca macar sa vezi cum este si apoi poti sa-ti faci o parere.

| MadaMady135 a răspuns (pentru dia_2587):

Am completat formularul pentru a deveni reprezentant...In cat timp pot pune comenzi?

Răspuns utilizator avertizat
| ancaid a răspuns:

Poti sa ma contactezi pe ancasimanu@yahoo.com

| ancaid a răspuns:

Ai beneficii, cadouri, discount, premii; id ancasimanu@yahoo.com

| miha3Lla a răspuns:

Buna...eu sunt reprezentant avon si daca cineva doreste sa devina sau sa afle mai multe detalii add: miky_mika94winking si vb pe mess

| MihaLoveYou a răspuns:

Si eu sunt reprezentant avon, ca sa fi reprezentant trebuie sa gasesti un lider care sa te faca reprezentant, daca strangi cat mai multi bani de pe comenzi primesti cate un cadou. Mie imi place mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Aniela! A fi reprezentant avon este foarte simplu! Comanda minima este de 110 ron si daca nu ai comanda intr-o campanie asta e. dai in urmatoarea! Beneficii ai foarte multe! daca vrei detalii te pot ajuta, eu sunt lide in avon de 3 ani. daca vrei trimite-mi un mail pe v.laura_avon@yahoo.com si iti voi prezenta tot ce doresti...happy te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da=mi un mai pe narcisastaicu@yahoo.com si iti voi trimite tot ce trebuie sa stii despre cum este sa fii reprezentant avon! te pup. te astept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu caut raspuns la aceste intrebari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inscriu TRENDSETTERI AVON! Ce inseamna aceasta? • Poti comanda AZI produse din brosura care va aparea peste 6 saptamani (peste 2 campanii) in restul tarii! Deci, te poti bucura AZI de produsele de care se vor bucura peste 6 saptamani ceilalti reprezentanti si respectivi clienti. • Ai posibilitatea de a promova produsele noi inaintea celorlalti reprezentanti, ceea ce reprezinta un avantaj pentru tine in cresterea vanzarilor!• Esti primul la curent cu noutatile AVON!• Poti purta mai devreme decat ceilalti bijuteriile, parfumurile, produsele de machiaj!• Iti poti dezvolta mai repede propria afacere! Beneficii: - Produsele le primesti acasa in maxim 2 zile. - Factura se achita in maxim 15 zile de la data emiterii ei. - Beneficiezi de reduceri de pana la 30%. - In primele 4 campanii primesti cadouri in produse cosmetice. - Poti primi PRIMUL CARD BANCAR PARFUMAT cu aroma celui mai indragit parfum: LITTLE BLACK DRESS cu care iti poti plati factura direct de pe computer, fara a mai fi necesara deplasarea la banca. CU AVON, TIMPUL ESTE IN FAVOAREA TA! CU AVON CASTIGI BANI, ITI FACI NOI PRIETENI! Pentru mai multe detalii, contacteaza-ma pe adresa de e-mail: pixxie.rawr@yahoo. com, ID Mssenger: pixxie.rawr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Am doar 16 ani si sunt inscrisa pe numele mamei.Eu te pot face reprezentant deoarece sunt lider.Pentru detalii add avon_dana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac inscrieri pe zona trendsetter indiferent de judetul din care proveniti.Pentru detalii contactati avon_trendst@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele/cei care doresc sa devina reprezentanti avon sau sa dea comenzi de produse dati add la avon.roxana@yahoo.com. atat clientii mei cat si reprezentantii cu care lucrez au parte de promotii suplimentare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reprezentantii inscrisi pana la 10 iunie primesc din partea mea un cadou si pot participa la concursurile lunare pe care le organizez pentru echipa mea. dati add: avon.roxana@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine doreste sa devina reprezentant avon sa ma contacteze pe comenzi_avon_ro@yahoo.com sau sa-mi trimita un e-mail, de asemenea si cei interesati numai sa cumpere happy cu AVON VIITORUL ITI SURADE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu sunt rep avon si mi se pare super ok... am fost la multe evenimente organizate de avon unde intalnesti tot felul de oameni cunoscuti. in plus ai parte de cadouri si discount l comanda. daca vrei sa devii rep avon te pot ajuta cu placere, numai adauga id meu cosmeticsavon. o zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu vrei sa devii reprezentanta metropolitan? E discountul de 25% si in plus poti renunta cand vrei.La o comanda de 130 lei tu primesti 32. 5 lei daca te intereseaza iti poti face cont pe www.metropolitans.ro si trebuie sa introduci un cod ca sa poti sa iti creezi contul.Codul este LAvSYy54

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar ca daca nu ai comanda peste 110 lei nu mai primesti discount. Daca doresti mai multe informatii intra pe adresa mea de mail elenairina23@yahoo.com si iti explic tot ce vrei sa sti.Irina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Aniela, daca nu esti inca lamurita, eu te pot ajuta cu informatii complete si chiar cu inscrierea in cea mai formidabila echipa! Te rog sa-mi raspunzi pe adresa mea de e-mail : Ileana57es@yahoo.es

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai vrei detalii despre avon reprezentant add florin_bossu4you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Eu am doar 13 ani si nu aveam cum sa ma fac reprezentanta. Asa ca am cunoscut o fata caruia daca ii fac comanda de minim 50 de lei primesc 10 lei. Si, daca nu ii dau comanda o luna, nu patesc nimic (Daca as fi fost direct la firma ar fi trebuit sa platesc ceva.) Fata aceea este reprezentanta Avon, Oriflame si Lady's, asa ca lunar incerc sa fac comenzi de 100 de lei la fiecare ( foarte usor se vind produsele), asa ca primesc 60 de lei lunar. Plus alocatia (40 lei ), Strang 1 mil lunar. In 3 luni de "Un fel de reprezentant " mi-am luat aparat foto. E misto sa castigi un ban cinstit! Inscrie-te. dar nu direct la firma *este sfatul meu*
L. Din Csb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe noul an cu realizari alaturi de Avon pentru ca 2011 aduce pentru tine cea mai buna oferta. De acum primesti +5% discaunt, mai exact de la 20% la 40% si produse atractive. Profita si tu de aceasta ocazie si vino alaturi de noi. Si tu te poti bucura de produse si bani, si tu poti deveni Reprezentant Avon. Trebuie doar sa ma contactezi. Te voi ajuta sa ajungi unde ti-ai propus pentru ca visele tale conteaza. mail: alina. fpse@gmail.com, id.mess: alinutza_roxxy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! deci la inceput vei primi 4 pasi. Primul pas trebuie sa faci de 110 parca, al doilea 170 lei, al treilea 210 lei, iar ultimul de 270 lei, iar discount in functie de suma.kiss