| Sweetslover a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am parul gras? ma tot enerveaza lucrul asta. Funda! astept raspunsuri. happy

Răspuns Câştigător
| haapyfacesmilealotforme9090 a răspuns:

Daca ai parul gras inseamna ca trebuie sa il speli. mama ma punea sa ma spal pe cap de 2 ori maxim pe saptamana, dar acum ca parul meu a devenit gras, ma spal de vreo 3 ori, poate chiar 4 daca am o iesire importanta si trebuie sa am parul frumos. nu prea ai ce sa-i faci din pacate, incearca un timp sa te speli mai des pe cap, dar sa zicem ca in 2 saptamani tot la fel e, atunci cauta in magazine niste creme pentru par care ti-l fac stralucitor si moale, e o crema roz de la schwartzkopf pe care eu o folosesc si merge foarte bine happy!

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Părul este format din celule moarte și de aia nu te doare când te tunde frizerul.
Problema „ părului gras "!
Ar trebui pusă întrebarea de unde vine grăsimea și unde merge!
Trebuie discutat și cu un medic dermatolog!

| Dragonfly6 a răspuns:

Te speli pe cap mai des...

| Geezgirl a răspuns:

Incearca sa te clatesti cu otet. Matusa mea face acest tratament de cinci ani si nu are parul gras.
Mirosul se poate acoperii repede cu ajutorul samponului si a mult, mult parfum.