| entzückendesKätzchen a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai fac bubite l urechi de la cercei?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ar trebui sa renunti la cerceii aceia---se pare ca faci o reactie alergica la contactul pielii cu metalul sau aliajul din care sunt facuti cerceii. Tot asa pateste fiica mea la orice contact al pielii cu un obiect din metal care are in componenta nichel--- se numeste dermatita de contact : http://www.astmasan.ro/pliante/13.html

Fa o testare: scaoate cerceii, lasa sa se vindece acele bubite dupa care, pune-i inapoi. Daca reapar din nou acele bubite, inseamna ca ai dermatita de contact. Numai bine!

| AnnePlatt a răspuns:

Am avut si eu aceasta problema! In fiecare seara si dimineata
curata-ti bubitele cu spirt, dupa care cu betadina.Ar fi mai bine daca nu ai purta cercei o perioada de timp, dar daca nu vrei te-as sfatuii sa porti cercei cat mai largi.
Cand ti s-a vindecat urechea curata-ti si cercei cu spirt. Sper ca te-am ajutat! bye

| DakotaRoyse a răspuns:

Foloseşte unguent Baneocin. E vreo 6-7-8 lei la farmacie.

| EvellineDub a răspuns:

Inseamna ca esti alergica la materialul din care sunt fabricati cercei.Nu ii mai purta,dati cu o crema,si incearca din nou, daca apar din nou bubite, atunci renunta la acei cerceihappy

| VisualBasicExpert a răspuns:

Nu mai purta cercei thinking