| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa nu-mi mai miroasa picioarele urat vara? Orice incaltari cu varful acoperit as purta, oricat de des m-as spala, ele miros sad

8 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Seara inainte de culcare fa o baie cu apa calduta si bicarbonat de sodiu, apoi da cu spray sau crema speciala de picioare, vei vedea ca mirosul va dispare.

Janina
| Janina a răspuns:

Ai incercat pudra cu menta pentru picioare?

| JustMeFlory a răspuns:

Da'te cu spray special pentru picioarele urat mirositoare.se gasesc in farmaci si in mai multe cataloage(avon, oriflame). daca persista si cu spray este posibil sa ai o ciuperca, o infectie ceva si trebuie sa consulti medicul!

auran
| auran a răspuns:

In primul rand igiena zilnica este obligatorie si o incaltaminte din piele sau panza este indicata in acest caz!

| raidu2004 a răspuns:

Foloseste pudra de talc si ceaiu de salvie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spalate seara cu apa fierbinte si sare sau bicarbonat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca avon-ul avea un pulverizator bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Igiena maxima dimineata si seara (spalat cu sapun bine, bine). ciorapi schimbati in fiecare zi! pantofii sa fie curati!