| Anonim13777 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai ingrase parul?

8 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Citeste aici

...hair-hair/

si sa gasesti un sampon care nu il ingrasa des

| Anonimuserr a răspuns:

Îl speli cu un șampon antidegresant la 4 zile. Poți folosi Clear, Pantenne, Head and Shoulders

| kiri11 a răspuns:

Foloseste un ulei pentru par se numeste Hairmastic, nu mai am adresa de comanda dar este foarte bun. Pentru mine a functionat din toate punctele de vedere.big grin

| Dintrebare a răspuns:

Parul tau se va ingrasa orice vrei face. Sampoanele nu au actiune asupra glandelor sebacee. In cel mai bun caz, produsele pentru par te vor ajuta sa mai amani spalarea parului 1-2 zile. Restul sfaturilor, cum ar fi: cu cat te speli mai rar cu atat se ingrasa mai greu, sunt mituri. Asa ca sfatul meu e sa nu investesti banii in produse scumpe din reclame colorate. Cumpara-ti un sampon pentru par gras de la orice firma si eventual te poti clati cu apa cu otet de mere. De asemenea, incearca sa nu folosesti acelasi fel de sampon pentru perioade lungi de timp. De fiecare data cand ti se termina, cumpara alta marca. Parul si tenul si axila se obisnuiesc cu produsele si nu mai dau rezultate ok

| 03Didy03C a răspuns:

Buna.
Te speli pe cap de 2 ori pe saptamana, nu mai mult, nu mai putin.
Incearca intre spalari sampon uscat, Batiste de la Sensiblue, mi-a schimbat viata.
Bafta.

| Lindoro a răspuns:

Daca te duci intr-o tara in care nu prea este poluare nu o sa ti se mai ingrase parul. Daca ramai aici din pacate niste sampoanele scumpe de la farmacii nu au efect...incearca sapun cu sulf.

| Vania12 a răspuns:

Buna! Eu aveam probleme si cu matreata si cu parul gras, dar pentru inceput voiam sa scap de matreata asa ca mi-am luat un sampon de la plafar - Sampon cu extract de propolis, de la Tis Farmaceutic, de Dr. Farm. Raisa Motocescu - si tocmai am realizat ca desi am scapat de matreata a fost bun si pentru parul gras. Acum, eu nu stiu daca tu ai si matreata, dar nu cred ca vei pati ceva daca il folisesti chiar daca nu ai! happy

| CoralaineWTF a răspuns:

Sa te speli mai des pe capwinking