Întrebare recomandată | Anndra14 a întrebat:

Ce sa folosesc pentru cresterea parului? Btw: masti naturale daca se poate happy

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ulei de ricin sau ulei de cocos

| VelaJohnny a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... daca acele leacuri ajuta la cresterea parului, ar trebui sa ajute si la cresterea si altor parti din corp. Is reclame la produse de marire a organului genital barbatesc, anumite pastile, insa e o prostie. Nu te lua dupa gura lumii, mergi la dermatolog ca e medic si tie cel mai bine, intreaba-l pe el daca chiar exista asa ceva. Eu is in dubii legat de medicamentele si leacurile care spun ca cresc doar o parte din corp, nu si alte parti. In fine, vezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ţine aşa mult de măşti cât contează cum mănânci tu.
Dacă eşti în relaţii bune cu dulciurile, sucurile acidulate şi mâncarea grasă să nu te aştepţi la vreo minune.
Părul ca să crească are nevoie de apă şi hrană exact ca un pom.
Trebuie să bei necesarul zilnic de apă(40-50ml/nr. de kilograme) şi să începi cu nucile, fructele, carnea etc.
Ce ar mai ajuta ar fi să îţi masezi scalpul cu capul în jos.
Apoi, ca măşti:
https://www.youtube.com/watch?v=pfSPsS-V6n8 --- eu asta am încercat-o şi e bună, dar îţi spun că greu scoţi mirosul din păr.
Iar cealaltă ar fi inversion method.
Alte măşti sunt doar de întreţinere.

Aah, altceva, nu te lua după cei cu uleiul de ricin.
Ca să obţii rezultate de la el trebuie să te dai în fiecare zi, şi nu e okay să te speli zi de zi pe cap.
Însă e bun pentru sprâncene.

| Madesz a răspuns:

Ulei de ricin, draga mea happy.

| LupuDeu a răspuns:

Da uleiul de ricin este foarte bun, si daca vrei sa il ai si foarte puternic si sanatos, odata pe saptamana dai cu un fel de suc de usturoi. poti citi beneficile si pe net! sau daca nu ia-ti sampon cu keratina care netezeste si fortifica parul.

| AlexSupernova a răspuns:

Trage de el.