| EceEgeman a întrebat:

Ce şampon/balsam/mască pentru păr îmi recomandaţi pentru părul ondolat şi extrem de des? Am încercat multe nu gasesc nimic potrivit. Părul creşte greu este uscat, rupt şi înfoiat deşi îl îngrijesc cum trebuie.

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Ai nevoie de o mască de păr hidratantă pe care să îl menții pe păr timp de minim 1h.
În completare cu un ulei de păr.

Mască:
https://www.notino.ro/......-11611212/

Ulei de păr:
https://www.notino.ro/....../p-615268/

| zurick a răspuns:

Încearcă metoda curly girl ( există grup de Facebook, au acolo informații, albume cu produse )

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Avem un grup pe Facebook care îți va rezolva problemele dacă ești suficient de determinată să citești și să iei aminte ce citești. Grupul se numește: Păr creţ şi bucle răsfăţate & Curly Girl Method Romania (grup de suport)
Te așteptăm cu drag!

| asuari a răspuns:

Trebuie să îl hidratezi dacă spui că se rupe și e uscat. Deci caută produse pentru tipul acesta de par. Nu trebuie sa fie neaparat extrem de scumpe, ci sa ti se potrivească. Totodata îți recomand FORCAPIL. Sunt niște vitamine destinate creșterii parului și anti căderii parului, plus ca te ajută să ai și unghiuțe frumoase.

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Este un grup pe Facebook pentru par ondulat si cret unde se recomanda produse si afli exact ce ti se potriveste. Se cheama : Par cret si bucle rasfatate