| anonim_4396 a întrebat:

Ce sampon este cel mai bun pentru parul nostru?

2 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul tau de par (cu matreata, gras, uscat si deteriorat, vopsit, lipsit de stralucire, tern). Sampoane bune sunt de la L'Oreal, gama Elseve, Nivea, Pantene, Schauma, Garnier, Syoss, Clear. Sunt sampoane mai scumpe de la Kerastase, L'Oreal Professionnel, SP, Wella. Pe langa sampon, este indicat sa folosesti un balsam si mai rar masca. Sunt multe produse pentru par: fixative, spray-uri, insa nu toate sunt bune. Nu este indicat sa folosesti prea multe produse de genul asta deoarece iti incarci parul. Poti incerca diverse sampoane si vezi care dintre ele iti face bine. Daca prezinti o problema serioasa a scalpului sau parului, mergi la dermatolog. Sper ca te-am ajutat!

| Ralu20 a răspuns:

Dintre toate sampoanele cel mai bun mi se pare CLEAR! (si NIVEA este foarte bun)!