| giulia283 a întrebat:

Ce sampon stiti pentru cresterea parului? Care sa functioneze cu adevarat.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista sampon pentru cresterea parului, samponului este pentru curatarea si spalarea parului.
Parul creste natural si hormonal cam 1-1.5cm/luna, in functie de ceea ce manaci tu. Mancarea sanatoasa, bogata in vitamine si minerale, stimuleaza direct productia de hormoni din corpul tau si automat cresterea parului.
Asta este ceea ce functioneaza cu adevarat, mancarea plina de fructe si legume, care iti stimuleaza hormonii si ajuat la cresterea parului.
Gelurile, cremele si tratamentele naturiste ajuta la stoparea caderii parului, dar nici una la influentarea cresterii lui, pentru ca aceea este posibila, numai hormonal si numai daca ii dai corpului tau, hrana necesara producerii acelor hormoni.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sampon de cal. E cam controversat dar cine l-a folosit stie ce efecte are.