| lucian13 a întrebat:

Ce sapun este potrivit pentru tenul gras?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Tenul gras nu trebuie degresat excesiv, pentru ca vei stimula glandele sebacee sa secrete si mai mult sebumm. Foloseste sapun pentru bebe, are Ph neutru.

5 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna. Incearca sa nu folosesti sapun pentru tanul gras, la inceput il va degrasa, dar apoi glandelel sebacee vor suplini lipsa de sebum si ajungi de unde ai plecat. Incearca un sapun natural, dar trebui sa folosesti ci o crwema anti-sebum. Iti recomanda sapunul galador.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Pustii a răspuns:

Protex si orice sapun cu levantica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata, dar niciodata nu se spala pe fata cu sapun; faci mai rau. Sunt produse anume pentru tenul gras si curatarea lui si se gasesc in farmacii, supermarket`uri, mall`uri si alte magazine. Variante: Nivea Young Clean Deeper.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai, ca nu se recomanda sapun la ten gras.Incearca produse de curatare de la Avon din gama Naturals, sunt super.

| Hippie Kid a răspuns:

Eu cred ca sapunul cu sulf!