| Mihai87 a întrebat:

Ce se intelege prin rafinament masculin? Un barbat care are grija de aspectul sau fizic sau un barbat care arata bine?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faceti confuzie.Pe langa faptul ca un barbat sa fie ingrijit fizic, un barbat rafinat trebuie sa aiba si maniere, eucatie totul la un loc.Nu poti spune despre un barbat ca e rafinat daca e ingrijit fizic dar vorbeste urat si in limbaj de cartier.

| xBya a răspuns:

Homaleala.

| Okkultist a răspuns:

Mie mi-se pare ca un barbat perfect e ca Chris Pohl (*Cauta pe google*) Oricum. Cred ca contine tot ce trebuie. Un fizic frumos, estimentatie sumbra si eleganta, voce etc.
Eu inteleg sa ai grija de tine ca barbat. Nu degeaba in Egiptul Antic barbatii se amchiau si aveau grija de ei. Frumusetea trebuie sa fie o prioritate NU o optiune. Pentru a arata bine trebuie sa ai grija de tine. Un stilist foarte cunoscut alc arui nume nu s-ar cuveni sa-l dau mi-a zis:,, Frumusetea se invata, insa adevarata frumusete naturala te nasti cu ea." Pot sa spun ca are dreptate. Trebue sa dai importanta fiecarui aspect din viata ta. Nu mai zic ca un barbat ce e pensat, are o dantura ok, stie sa vorbeasca, este cult, are o dictie dezvoltata, are o constructie corporala frumoasa, stie sa fie un om carismatic etc... este mult mai apreciat decat manelistul cu spray la 4 lei din bazar care are vocabularul,, setat" pe jargon. Parerea mea. O zi buna happy

| anonim191 a răspuns:

Sarm.rafinamentul masculin rezulta atat din faptul ca se ingrijeste insa si din caracterul sau si educatie.un barbat matur, sigur pe el, ingrijit, inteligent.

| Ionutza2012 a răspuns:

Un barbat, care grija de aspectul fizic, deoarece asta inseamna sa arate bine. Dar tine foarte mult si de comportament.

| JeJeleu a răspuns:

Se intelege un barbat care are grija de aspect, ca sa arate bine!