| wannabe a întrebat:

Ce solutie recomandati sau folositi pentru ochii rosii?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi încerca următoarele metode. Uzi un prosop cu apă rece şi îl ţii pe ochi câteva minute. Sau cu nişte cuburi de gheaţă.
Trebuie să reduci folosirea calculatorului pentru că şi asta poate cauza ochi roşii. Nu fuma. Dormi suficient şi bine.
Sper că asta te poate ajuta.

| dreamnow a răspuns:

Am si eu problema asta asa ca m-am dus la farmacie si am intrebat de niste picaturi speciale pentru ochii rosii si mi-au dat 5 flacoane cu picaturi pentru umezirea ochiului, insa un flacon il folosesti doar o data, dupa il arunci. Cam un flacon pe zi. Eu imi pun dimineata cand ma scol, deoarece atunci ma cam ustura.