| Dollicious a întrebat:

Ce spume pentru parul ondulat stiti/folositi?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește mai rar că îți încarcă părul și mai faci și mătreață.
Pa, pa.

| Dollicious explică (pentru Legiuitoarea):

Matreata am deja si am incercat sa scap de ea prin toate mijloacele, deci nu se pune problema big grin

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Dollicious):

Bună.
Deci se pune problema pentru un timp să renunți la toate cele care te ajută la aranjatul părului și scapă de mătreață!
Pa, pa.

| Consumptive a răspuns:

Pana acum am incercat spuma de la Nivea Color crystal gloss(numarul 4 extra strong) cu formula thermo care, care pot spune ca m-a multumit, spuma de la Taft Volume Mousse(numarul 4 ultra strong), este ok, dar parca totusi nu-mi facea parul asa cum voiam.
Mai poti incerca si cu fixativ, dar iti "intepeneste" parul ca sa zic asa si nu prea cred ca e placut, personal nu-mi place senzatia aia.
Ultima data am incercat ceara spray pentru coafare Advance Techniques de la Avon si mi-a placut, iti lasa parul flexibil, dar nu trebuie sa dai prea mult cu ea caci e posibil sa-ti arate parul cam gras.

| Dollicious explică:

Ce ziceti de Garnier? A incercat cineva?

| faramatania a răspuns:

L'Oreal,(Spumă Fixatoare), Taft, Wellaflex.

| dianalalala a răspuns:

Cele de wella sunt cele mai bune nu incarca firul de par. alea de garnier nu-mi plac zici ca ma dau fixativ ( nu suport senzatia de par batos)

| puffy04 a răspuns:

Nivea si Wellaflex pentru bucle, sunt f bune:*