| puffika a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa am un corp ideal?

Răspuns Câştigător
| claudiu89 a răspuns:

Sa mananci sanatos, sa mergi la sala de fitness/forta,

sa nu bei alcool,
sa nu mananci dulciuri (adica cum am zis sa mananci sanatos)
sa alergi cel putin 20 de minute pe zi
sa mergi constant la sala (adica sa nu te lasi de sala nicio saptmana, nicio zi)
sa fii ambitios
sa bei oualaughing si mananci numai piept de pui si peste ca si carne
evita grasimile
mananca salate, fructe ( te scapa de toxine)

teoria ii simpla, practica ii foarte grea pentru ca fiecare bere, fiecare ciocolata te trage in jos, cam trebuie sa te abtii de la toate, si cu cat esti mai tanar rezultatele se vad mai repede.

5 răspunsuri:
| Nicole a răspuns:

Bună.
Multa miscare fizica, asta la sigur ajuta.
Si consuma mai multe legume si fructe pentru un organism sanatos.
Sanatate si numai bine.
Pa, pa.

| Contrast a răspuns:

Sa traiesti viata ideala, sa mananci "ideal", sa te odihnesti ideal, sa te intretii...ideal.si tot asa.
Poti?
Nu?
Asta e...imbunatatim ce putem dar ce nu se poate, invatam sa iubim asa cum e!
Cu cat viata ta va fi mai echilibrata cu atat si corpul tau va arata la fel.

| RalluPop a răspuns:

Eu am slabit` prin Sport[ Baschet si Tennis ] si nu am mai mancaat multa Painee:-x
La minee a functioonat!
Funda? puppy dog eyespuppy dog eyes

| ramy27iulie a răspuns:

Un corp ideal? Daca te referi la kg.sa stii ca mancarea sanatoasa si sprotul nu sunt zvonuri...ci chiar functioneaza.In legatura cu kg in plus:poti scapa usor de ele prin inot(acum nu este anotimpul, poate un bazin, piscina) sau poti merge la o sala si sigur se vor vedea rezultatele.Si eu as vrea sa scap de cateva kg si sa stii ca nu tin cine stie ce cura doar ca mananc de mai multe ori pe zi cate putin, dupa ora 19:00 nu mai mananc nimic si am cat de cat grija la grasimi.Atat.Incearca si vezi daca se vede vreo schimbare!:*

| littlenicky a răspuns:

Mult,mult sport si...aaa. sport, iar dupa, ghici ce? sport.serios,miscarea face minuni :-)