| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie să folosesc pentru modelul de unghii franţuzesc?

4 răspunsuri:
| Avon_8981 a răspuns:

- O pila

- Ulei pentru cuticule (sau ulei de masline)

- Betisoare de portocal (pentru impins cuticulele)

- Un lac de unghii pentru baza

- Un lac de unghii intr-o culoare cat mai naturala (tonurile de bej sau roz sunt cele mai indicate)

- Un lac de unghii alb

- Un luciu de unghii

- Dizolvant de unghii (fara acetona)

- O crema pentru maini si unghii.

In primul rand, atunci cand te hotarasti sa iti faci manichiura, acorda-ti timpul necesar. Altfel, vei face totul in graba, vei fi nevoita sa sari peste pasi importanti, iar rezultatul final nu va fi cel dorit.

Sper ca ti-am fost de folos!

| MaraMărr a răspuns:

Iti cumperi un set de manichiura frantuzeasca nu costa mai mult de 20 de lei daca nu iti cumperi o oja alba, benzi si un lac. Daca vrei poti sa-ti mai cumperi si niste pietricele staluciitoare si ti le aplici pe unghie.happy funda?puppy dog eyes

| Maria84 a răspuns:

Noua moda e oja care crapa sau se sparge
iti recomand
http://magazinulmeu.blogspot.com/......parge.html

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:* pai e simplu nu ai nevoie de un milion de produse si chesti pentru o manichiura reusita ai nevoie de o pila niste benzi specifice acestei manichiuri o oja alba mata un lac de unghi si concentrare ca doar nu vrei niste unghiutze dezastoase nu?happy bafta iubitha:X