| bebe <3 a întrebat:

Ce tunsori se potrivesc pentru faţă mică?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Tunsoarea care te-ar armoniza este una lejeră, fără linii drepte şi nu pe un păr lung, cu suviţe inegale, care să-ţi încadreze faţa, sau bucle lejere pe un păr mediu. Oricum, pe lângă formă, sunt foarte importante şi textura, lungimea şi culoarea părului tau. Şi, pentru a decide corect, depinde şi de personalitatea şi activităţile tale. Pur teoretic, pentru o faţă mică s-ar potrivi ceva care să confere volum, o culoare naturală şi luminoasă. Dacă este alungită, părul n-ar trebui să fie lung şi drept, ci în trepte, pe lângă faţă, cu volum în zona dintre umeri si bărbie, iar pentru că este foarte slabă, te-ar încadra bine o formă mai rotundă, dar la fel de bine ţi s-ar potrivi o tunsoare scurtă, funky, cu asimetrii. Depinde mult de tine.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

In orice caz, nu se potriveste bretonul. Iti face fata si mai mica.

| ZeYa a răspuns:

Bob.

| overdose90 a răspuns:

La o fata mica arata bine parul scurt, filat, asimetric, acela foarte ciufulit. mie imi place mult si imi pare rau ca n-am fata mica, ca sa incerc si eu. big grin