| CIVIC1 a întrebat:

Ce va determina sa va faceti tatuaje pe corp?
Exista avantaje ale celui care se tatuiaza fata de cel netatuat?

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cu tatuaje ai mai mult succes la femei happy

| ReddY25 a răspuns:

Îmi fac că asta simt

| CIVIC1 explică (pentru ReddY25):

Ce anume simțiți mai exact?

| Cipi1212 a răspuns:

Nu fac așa ceva.

| lucianMKSro a răspuns:

În general la noi, tatuajele sunt un mod de expresie artistică fiind un fel de artă permanentă pe corp. În alte culturi ele au și roluri funcționale fiind folosite ca să exprime apartenența la anumite organizații, funcții de semnalizare sau funcții ritualice.
Eu personal, apreciez tatuajele bine făcute, ca pe o formă de artă care are de multe ori motivații personale. Fiecare tatuaj ar trebui să imortalizeze o poveste.
Din păcate, în România, încă mai avem persoane cu mentalități învechite și care consideră că tatuajele, mai ales cele vizibile indică o personă periculoasă sau care este implicată în activități ilegale.
N-aș putea să răspunda la cea de a doua întrebare a ta, pentru că e un del de... ce avantaj are o bluză verde față de una roșie? Arată mai bine dacă preferi culoarea verdehee hee)

Ține totuși cont că de cele mai multe ori un tatuaj este scump și destul de dureros de scos și înlocuit. Deci gândește-te bine înainte de a opta să îți faci un tatuaj, și asigură-te că știi ce reprezintă. Cu mulți ani în urmă, erau foarte populare tatuajele cu caractere asiatice pe ceafă. Au fost mai mulți care și-au tatuat "conservă de carne de porc" în chineză pentru că respectivele caractere arătau bine împreună happy

| Skadi2757 a răspuns:

Tatuajul are un simbol anume. Unele tatuaje sunt făcute doar pentru a atrage atenția cuiva, iar altele sunt făcute pentru ca simbolizează ceva special pentru persoana respectiva? în concluzie nu te ajuta cu nimic dacă îți faci un tatuaj pe corp, dar dacă unele persoane au aceasta pasiune, e strict treaba lor.