| Rose_2860 a întrebat:

Ce vopsea folositi(marca si culoarea)? Care vi se pare cea mai buna?

7 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Daca te referi la vopsea de par iti recoman wella koleston, sau londa profesional, joico, matrix. Acestea sunt vopsele profesionale ce le gasesti in general in saloane, ca idee dintre vopselele din comert iti recomand doar welaton si loreal, ca idee cele din comert au pigmenti metalici pentru a oferi culoare. pe de alta parte garnier iti aproape arde parul, palette dupa 2 saptamani isi pierde din culoare se spalaceste si devine nasoala, bess si artego la nuante deschise da gres. kallos sau aroma, uita ca sunt pe piata, si altele nu imi aduc aminte! asta din experienta mea de 5 ani in domeniu tongue

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Palette, am avut eu acum 2 saptamani m`am vopsit rosu rubiniu f tare culoarea, iar in momentul de fata incepe sa ajunga la cul mea naturala laughing)) loll angry si`mi placea asa de mult:-

| mdaria a răspuns:

Am renuntat la ea! Obisnuiam sa folosesc, dar in timp parul mi s-a subtiat, incepuse sa devina aspru, chiar daca foloseam vopsele profesionale.Cu vreun an in urma m-am decis ca vreau sa am un par sanatos asa ca am fost "nevoita" sa ma tund ca sa se regenereze.Acum astept sa-mi creasca pentru ca imi place sa am parul lung.

| HeeYeon a răspuns:

Babyliciousss,

Spune. mi te rog frumos ce culoare naturala ai si ce culoare aproximativ ti. a iesit glacialul?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le iau la nimereala cand am chef sa imi mai inchid nuanta parului, saten mai des tongue. Dar prefer nuantatorul pentru ca stiu sa ma descurc cu el big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alb 13

| babyliciousss a răspuns:

Eu foloseam inainte Palette 10 Min Color nuanta 1000 Blond Deschis iar acum folosesc Palette Color & Gloss nuanta 9-1 Blond Glacial