| anonim_2270 a întrebat:

Ceao! ce parere aveti despre indreptarea permanenta a parul cu bio-ionic, si cat costa sa imi indrept parul permanent cu bio-ionic? niste site-uri ceva? :d pot sa imi indrept parul definitiv de la varsta de 14 ani? dau funda :

7 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

@curioziatea: Frumusetea e superficiala, trecatoare. Si din contra. Mai bine sa fii inteligent si sa nu ai un aspect chiar stralucit decat sa fii frumoasa si sa nu stii sa legi 2 cuvinte.winking

@laurita266: Draga mea, este foarte devreme pentru felul in care vrei sa iti maltratezi tu parul, crede-ma! In prima faza rezultatul poate va fi asa cum vrei tu, frumos dar mai incolo o sa te sperii de stadiul in care va ajunge parul tau. O sa iti cada foarte mult iar asa zisa indreptare permanenta bio-ionic, chipurile sanatoasa, o sa se dovedeasca a fi un cosmar. Nu te mint!

| Eff a răspuns:

O sa fie ciudat daca ai parul cret, pentru ca atunci cand creste va sta drept la varfuri si cret la radacini

| curiozitatea a răspuns:

Si eu vreau sa stiuhappy si am 13-14 ani...si in legatura cu raspunsul de mai jos. degeaba esti inteligent daca areti ca naiba straight face... mai bine areti bine si stii ce stiioh go on adica uitete la Shakira e frumoasa si nu cred ca e gen filozofoh go on si uite unde a ajuns cu frumusetea

| ramona09 a răspuns:

Poate vei regreta mai tarziuthinking nu se stie niciodata ce preferinte vei avea in viitor, de exemplu si eu vroiam tot timpul sa am parul drepthypnotized iar acum imi place mai mult cum arat cu el ondulat sau cret:d iar pretul variaza – E necesara o consultatie inainte de retexturare*

*pretul variaza in functie de textura parului, aspect si lungimehappy
Daca chiar vrei, incearca sa faci o consultatie, sa vezi ce te sfatuiesc cei de acolohappy dar eu zic ca mai bine nubatting eyelashes daca chiar vrei un par drept, fara sa folosesti placa de intins parul(adica fara sa-ti arzi parul), foloseste produse pentru par care il fac sa stea drepthappy si arata si foarte natural.
Pupici:*

| nicusor19 a răspuns:

Nuna Laurita266happy
In primul rand cred ca ar fi bine sa iti lasi parul asa cum este el, tratarea si indreptarea parului se face pe baza de ioni, acesti ioni degradeaza si subtiaza firul parului in timp si s-ar putea sa ai surprize neplacute. Sfatul meu e mai bine sa il indrepti cu placa, dar ai grija sa nu il arzihappy Succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga tu ia si invata la scoala si lasa prostiile!

| irinaynutza a răspuns:

Bio Ionic nu arde parul, nu are cum pentru ca nu modifica pH-ul parului, nu contine peroxid, formaldehida ci din contra hidrateaza intensiv parul