| anonim_4396 a întrebat:

Cearcanele de pe sub ochi sunt definitive sau poti scapa de ele?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Unele sunt genetice șis e poate doar prin intervenție, altele sunt datorate doar stilului de viață: lipsa hidratării atât interior cât și exterior, stat mult cu ochii în ecrane, somn insuficient.

| Florentina_7104 a răspuns:

Depinde de cearcăne, poți încerca soluția Caffeine de la The Ordinary, costă undeva la 30 de lei și se aplică o picătură pe cearcăne dimineața și seara. Dacă cearcănele tale sunt pronunțate și sunt genetice, nu prea poți face ceva în afară de tratamente la doctorul estetician.

| Blueberry8 a răspuns:

Poti scapa de ele la o clinica, injectare grasime sau acid hialuronic happy.Nu te gandii ca exista un remediu minune gen creme, seruri etc.

| Devil21 a răspuns:

Poti scapa de ele cu ulei de ricin sau cu pliculete de ceai
Ambele se aplica pe cate un demachiat(pentru fiecare ochi) iar apoi ti le pui pe ochi pe timpul noptii