| anonim_4396 a întrebat:

Ceva exercitii pentru picioare? adica am niste celulita pe coapse si nu arata prea bine.si pentru posterior? si acolo am celulita si vreau sa-l remodelez.

3 răspunsuri:
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pentru picoare alergatul si genoflexiunile cu picioarele departate si pentru tonifiere poti sa-ti iei un dispozitiv de masaj si sa te dai cu o crema dupa care sa iti faci masaj cu acel dispozitiv
aici sunt niste linkuri cu exercitii pentru picioare:
http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4
http://www.youtube.com/watch?v=U6zKpB-4X8w
http://www.youtube.com/watch?v=asnASicOc2o&feature=related
si aici un link cu un dispozitiv de masaj:
http://www.comandaproduseavon.com/images/dispozitiv-masaj.jpg ceva de genul asta dar asta e de fapt pentru celulita dar iti face picioarele mai ferme daca il foloseti des dar pentru a slabi in acea zona sportul te va ajuta cel mai mult:)...succes:X

| simf a răspuns:

Si fund, si coapse: iei un scaun cu spatar, lipesti spatarul de piciorul drept (inspre exteriorul coapsei, nu in fata, nu in spate), tu stand in picioare, pui mana pe spatar mai in spate si ridici (rotindu-ti trupul cam din talie in acelasi timp) usooor piciorul stang indoit din genunchi peste spatarul scaunului (cand partea din spate a genunchiului stang ajunge deasupra spatarului incepi sa cobori piciorul pana talpa atinge sezutul scaunului). apoi executi miscarea inversa, totul usor, lin.
repeti la inceput de 10 ori pentru fiecare picior.
bafta si... perseverenta, exercitiul e foarte eficient dar doar pare usor de facut, caci genereaza repede febra musculara.

| little_dy a răspuns:

Pe langa exercitii poti apela la crema care sa accelereze circulatia sangvina. poti sa iti prepari in casa una, iti trebuie o lotiune de corp si praf de chilli si piper negru. le amesteci si lasi la macerat 1 zi apoi le aplici ...sunt ff eficiente sau daca iti permiti fugi la salon si fa impachetari cu paprik (astea sunt in cazu in care totusi te apuk lenea si nu ai chef de sport) succes