| pikco a întrebat:

Ceva solutii sa nu mi se despice parul atat de repede. Stiu ca e de la placa, dar na` nu`mi ziceti ca degradeaza alea alea, sa n-o folosesc pentru ca stiu asta, dar oricum voi continua s-o folosesc, (1/2 ori pe saptamana)
O data la 2 luni trebuie sa-i tai varfurile.
Si il am luung, frumos, dar varfurile despicate strica tot si sunt nevoita sa-l tai

uleiu` pentru varfuri despicate de la avon, isi face treaba? (pentru cei care l-au folosit, sau cre au auzit despre efectele lui.)

Merci a lot anticipat big grin :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt blonda si am preferat sa incerc singura produsele din magazin acum m-am oprit insa la cateva, doua din ele sunt:hair mix sublime shine tecni.art L"OREAL este un serum125ml mie 2 picaturi pe parul umed imi ajunge da stralucire si nu mai ai aspectul de matura in cap.al doilea este got2b schwarzkopf protector de caldura pana la 220 grade celsius si il poti folosi si ca gloss de final este o lotiune spray nu incarca parul are 200ml dar ajunge; tot pe par umed se aplica, mai scrie aici sa nu folosim placa pe parul umed sa-l uscam mai intai, protector de caldura neaparat fara produsul asta nu stau si face bine! vopsesc parul la doua luni si bag placa in el tot asa in fiecare zi aproape dar il tund odata la trei luni si nu ft mult poate nici 1 cm. sper sa gasesti produsele cel mai bine incerci in dm market

6 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Foloseste gama portocalie de la nivea pentru par deteriorat si degradat.samspon si balsam. si masca o data pe saptamana.eu folosesc produsele astea de mai bine de un an jumate si sunt foarte multumita.varfurile mele arata impecabil.toate fetele ma itreaba cum de nu s despicate. folosesc placa de par zilnic la 200 de grade si parul meu trece prin experiente plina de spuma.gel sau fixativ zilnic.deci.chiar e o gama de produse foarte buna.
specific ca nu m am mai tuns din iulie

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! da, poti folosi uleiu'de la avon e bun dar, mai poti folosi si garnier pentru varfuri despicate poti sa ceri tu la farmacie. pa pa

| Adelinesmile a răspuns:

Daca tot ai un par asa de luuung si frumooos.de ce il mai intinzi cu placa? Nu numai parul drept este frumos.si buclele sunt dragute

| tyana a răspuns:

Am folosit si eu acest ulei si da, si-a facut treaba. Dar acelasi lucru face si uleiul de masline.Pe toata lungimea firului de par, chiar si la radacina iar dimineata te speli.

| oriflame4u a răspuns:

... o posibilitate 100% e sa ai mereu la dispozitie produse pentru ingrijire, de calitate superioara. Iti oferim mai mult decat atat. Te poti convinge: http://www.oriflame4u.ro.tl/ Pupici!

| bibi_5324 a răspuns:

Ulei de la LOREAL paris casta 200. 000 leibig grin