| dolltears a întrebat:

Cicatricile de la acnee se estompeaza in timp? Cum pot ajuta vindecarea lor?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Depinde foarte mult de capacitatea pielii tale de a se regenera... si cat de mult te va ajuta colagenul aflat deja in structura noastra.
Cat de adanci/pronuntate sunt?
Ca daca sunt grave doar laserul/exfolieri chimice ar putea ameliora problema.
Mai depinde si de varsta ta, daca ai sub 20 ani pielea este inca foarte tanara, se regenereaza repede si ai sanse sa nu ramai cu cicatrici extrem de vizibile mai ales daca te ingrijesti corect si ai rezolvat problema acneei.

| Adry05 a răspuns (pentru alina2k18):

Sa stii ca de multe ori interventiile astea cu laserul mai rau fac, stiu persoane care au fost si avea semne mai nasoale dupa decat cand avea doar semnele de la acnee.

1 răspuns: