| irinuk28 a întrebat:

Cine imi explica cum sunt mai usor de realizat modele pe unghii in apa primeste fundaaa.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Hey! Păi...pui apă într-un bol sau pahar sau orice altceva! Apoi iei o ojă și pui o picătură până se formează un cerc! Apoi peste asta pui o altă culoare, o picătură, mai mică și tot așa dar picătura să fie tot mai mică! Apoi pui unghi stai acolo cam câteva secunde! cu o scobitoare iei surplusu și apoi scoți unghia! Cum dacă nu ți-ai pus ceva pe deget iei un bețigaș îl pui în acetonă și apoi ștergi pe deget! Appoi lași să se uște!
https://www.youtube.com/results?search_query=unghii+cu+apa aici ai destule modele ca să observi ce și cum! Fundiță?:)

| irinuk28 explică (pentru LoveTenis):

Dar eu nu stiu cam ce tip de oja sa fie.Am incercat, dar nu mi-a iesit foarte bine, probabil din cauza ojei.Trebuie sa fie mai lichida sau putin mai groasa oja/lacul de unghii?

5 răspunsuri:
| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Pui apa intr-o cana, apoi pui un strop dintr-o oja.Astepti sa se formeze o pelicula subtire si in functie de ea mai pui sau nu oja,dar de o alta culoare. Daca vrei dungi,prima oara pui oja, apoi lac de unghii, apoi oja.Pui unghia exact unde s-au format dungiile, si cu ajutorul unei scobitori iei surplusu. Apoi daca te-ai murdarit de oja pe tot degetul, stergi usor cu acetona. Sper ca te-am ajutat.Multa bafta

| irinuk28 explică (pentru ShadowGhost):

Da,m-ai ajutat foarte mult inca, multumesc.Dar apropo, oja si lacul trebuie sa aiba o anumita calitate, sau sa fie mai lichide sau mai groase?

| Dumitrita_Hoban_1996 a răspuns:

Bunaaa! https://www.youtube.com/watch?v=zPcATvRuGvA... mie mi se pare cea mai usoara metoda! :* Pwp... Funditaa?