| Krisakis a întrebat:

Cine imi poate spune ce anume pot folosi pentru remedierea parului ars? Folosesc placa de par de doi ani de zile si din neglijenta si nepasarea mea pentru propriul par,nu am folosit nimic pentru combaterea placii de par din timp,neascultand parerile profesionistilor si spunandu-mi ca nu are ce sa mi se intample,iar acum regret enorm.
Imi promit ca nu voi mai folosi placa de par cat timp voi mai trai.
Exista vreun produs minune care sa ma salveze acum?
Specific ca am parul foarte des si firul gros,dar tot se vad sechelele placii,iar parul meu nu e cum a fost inainte,chiar am nevoie de un raspuns, as fi mai linistita daca as primi un raspuns de la o persoana care s-a mai aflat in situatia mea si care imi poate spune cum a procedat.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai un produs care sa iti repare parul si sa il faca ca si inainte nu exista (din pacate), dar ca prim pas ar fi sa iti tai varfurile, apoi poti folosii masti pentu par, eu iti recomand placenta de la kaloss, ca si un ulei de par poti folosii tot de la kaloss glossy restructural crystal fluid( 1-2 pompite le pui in palma si iti dai in tot parul zilnic), api poti folosii toate spray-urile de la gliss, sunt extrem de bune si contin keratina lichida, eu iti recomand sa il iei pe cel pentu varfuri oil nutritive pentu par lung cu varfuri despicate si pe cel pentu lungimea firului de par total repair pentu par uscat si degradat, de asemenea poti da in fiecare zi pe par cel pentu varfuri il dai doar pe varfuri si breton( daca ai), iar celalalt il dai pe lungimea parului.
Cam asta e ceea ce iti pot recomanda eu, ceea ce folosesc eu si te asigur, sunt produse foarte bune care ajuta mult parul sa se refaca.
Mai poti de asemenea sa incerci sa iti ti parul prins in coc daca poti pentru a nu mai lua contact cu atat de multi factori externi( praf, bacterii, fum etc) care nu fac decat sa ii incetineasca reparearea.
De asemenea la fiecare luna sau 2 luni sa iti tai varfurile deoarece daca parul tau e atat de ars, varfurile se despica automat, stiu ca poate va fi greu sa iti iei in fiecare luna varfurile dar deact sa iti tai jumatete de par deodata mai bine asa treptat.
Cam cu asta te pot ajuta eu daca ai intrebari nu ezita sa mi le pui( mama e hairstylist si de la ea stiu multe lucruri despre par si ingrijirea lui), si sa nu uit pe varfuri iti poti aplica ulei de masline.

| Krisakis explică (pentru KellyGreen):

Multumesc foarte mult, un raspuns de mare ajutor, cat despre curiozitatile pe care le-as mai putea avea sper ca propunerea ramane valabila.

1 răspuns: