| Allysa0130 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un raspuns? big grin
Cum sa fac sa stea pietricelele acelea mici sau perlele pe unghii doar cu oja... pentru ca nu folosesc acryl sau gel!
Raspunde-ti va rog!
Funda!

8 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Le aplici pana lacul nu s-a uscat de tot cu un betisor umed (chiar scobitoare) si le fixezi bine unde vrei. Astepti sa se usuce lacul iar apoi dai cu 2 straturi de lac transparent sau transparent si intaritor.

| BiuL a răspuns:

Le aplici cat lacul nu s-a uscat inca. Astepti 10 -15 minute apoi dai un strat de oja transparenta peste.

| h3r a răspuns:

Buna.
Te poti da cu inca un strat de lac transparent, apoi lipesti bilutele, apoi inca un strat. Bineinteles, sa fie subtiri.

O sa mearga, take care.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi le aşezi uşor cu o pensetă pe unghie atunci când oja/lacul de unghii e proaspăt, aştepţi să se usuce oja şi mai dai un strat de lac, peste ele şi peste unghie. Şi când le cureţi tot cu acetonă te dai, cad imediat.

| Anyone2814 a răspuns:

Dai cu lac transparent pe deasupra? thinking

| morigirl a răspuns:

Poti aplica lac pe spatele pietricelelor si le aplici cu grija pe unghii, dupa aceea mai dai cu un lac pe deasupra. Totusi, nu stiu cat de mult tin, asa ca in loc sa aplici lac pe pietricele ai putea folosi lipici pentru unghii false, cred ca e mai rezistent.

| sarah2012 a răspuns:

Mai intai dai cu oja respectiva si pui pietricelele acelea dupa care dai cu lac. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Kiss4Boys a răspuns:

Bună, dacă te dai cu o culoare înainte și după pui pietricelele acelea înainte să se usuce, apoi dai cu lac incolor or să stea, așa fac și eu. Sper sa te ajute asta.