| MaiMai13 a întrebat:

Cine stie niste statusuri De tristete` sad!? [dau funda`!on the phone

Răspuns Câştigător
| Ics a răspuns:

Chiar Daca Noi2 Ne Impacam Nu Va Mai Fi Ca La Inceput.Nu Mi_am Dat Seama Ce Am Avut Pana Cand Nu Te_am Pierdut! straight face

Ai plecat siai luat cu tine si putinul ce'l aveam, insa viata inainte merge si voi fi pe drumul drept

[Si Erai Costient Ca Nu Imi Era Bine. Dar Orgoliul Tau Era Mai Presus Ca Mine! Lasa Ca Acum nu Mai E Nimeni Langa Tine Sa Te Intrebe Ca Si Mine:Ma Baby Esti Bine? straight face ]

Ma Intreb Daca Ma Visezi Si Tu Acum, Cand Noaptea Mi. a Adus Al Tau Parfum.

Nu. ti Bate Joc De Mine Si Gandeste. te Bine Cum I. ti Imparti Inima`? Ori Ku Mine Ori Cu Ea!?! :]

Dragostea E Un Munte Pe Care Il Urci Razand Si Cobori Plangand!

Mi.as Dori Sa Poti Si Tu Iubi Cum Te.am Iubit Eu!

Fundita?

6 răspunsuri:
| Lluvia a răspuns:

Zambeste iar si priveste putin. Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Vei mai iubi asta o stiu
O sti si tu destul de bine
Eu sunt aici exemplu viu
Iubesc acum, dar nu pe tine!

orice minut, e un inceput, viata merge inainte indiferent de ce ai facut, poate ai gresit, poate ai mintit, ti-am mai spus, ne vedem acolo sus

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare

-Realitatea nu e niciodata la fel de frumoasa ca visele pe care ti le-ai facut...

-As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

Ştii;>.; x Dorinţele sunt pe gratis... >;] Eu Nu!; x

Si ti-am promis ca nu te mai mint Ca tot ce simt iti spun Ti-am promis ca intr-o zi O sa ma tin de promisiuni

DaCa` ai impresia` ca totul` va Dura La nesfarsit`. Bun venit in Realitatea` cruda`. Gandesti gresit`!"

Un prieten bun, un zambet curat. Un cer senin cand norii au plecat. Un gol perfect in ultimul minut. Emotia unui inceput. Si atunci mi-aduc aminte, Ca am invatat sa simt fara cuvinte.

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

Fetele si pisicile fac intotdeauna doar ce le place. Baietii si cainii ar trebui sa accepte acest lucru si sa-si vada de treaba lor

Ma vrei inapoi? Eu nu, Iti spun doar atat. Nu miza pe faptul ca odata m`ai facut sa plang. Am mai crescut

»-(¯`v´¯)-»Si crezi ca nu mai stii cum ma cheama? Si crezi ca nu mai stii cine sunt? Si crezi prost fraiere ca tot viata ta sunt!»-(¯`v´¯)-»"

| Izz a răspuns:

1)Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...
2)Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi
3)Cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
4) Daca crezi in vise.atunci vei dormi toata viata
5)Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
6)Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea
7)imi va fi dor...
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece.
8)Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare...
9)Visele nu ti le dau! nu m-i le poti lua! Sa visez e viata mea
10)Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange
11)FERICIREA nu e decat un vis... DUREREA e intotdeauna reala
12)Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata
13)
de ce atunci cand ma vezi, zambesti si te porti frumos cu mine chiar daca imi spui ca nu simti nimic pentru mine

| asdfghjklo a răspuns:

Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s-a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim. Ce usor e sa ne prefacem c-am uitat. Dar ne lipseste tot ce ne-a legat. sper ca te ajutawinkinglaughing) sunt multe... kauta pe googlehappy funidtsa?:X

| messokro a răspuns:

Peste 60 de statusuri de tristete atent selectionate : http://messok.ro/category/statusuri-triste/

Bafta!

| XxGirlxX a răspuns:

Am cautat aer, am gasit apa, am cautat apa, am gasit soare, am cautat soare si am gasit dragoste, le-am adunat pe toate si te-am gasit pe tine.

| marianaradu a răspuns:

Tu nu esti langa mine si imi este greu la un momendat iti vai da seama cea ce ai gresit mereu