| Maria1927 a întrebat:

Cine stie o metoda cum sa para ca ai ochi mai mari?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Daca te referi la poze exista Photoshop.

| DaliiLa a răspuns:

Date cu rimel big grin
Sau daca nu deschidei tu mai tare.

| yellowalien a răspuns:

Era o tehnica dar nu prea stiu cum sa ti-o explic. Iti dai cu creion alb pe pleoapa inferioara in interior, si cu tus negru exact sub gene, iar genele le dai cu rimel cu efect de alungire.
http://m24digital.com/en/wp-content/uploads/2012/03/dakota-rose.jpg Ceva de genul asta. Cauta tutorialele Dakotei Rose, ea isi face ochi mari, de papusa, cu ajutorul make-up-ului. :))

| Barbiiiiie a răspuns:

Folositi tus pentru ochi numai pe marginea exterioara a pleoapelor, nu pe cea interioara.
Imprastiati tusul cu un betisor de urechi decat sa-l lasati ca o linie aspra.
Evitati sa dati cu tus pe coltul interior al pleoapei de jos; in schimb, incepeti linia la inceputul genelor sau chiar mai aproape de mijlocul ochiului.
Folositi o nuanta deschisa pe pleoapa superioara inspre spranceana, ceea ce va mari ochiul. O nuanta mai inchisa poate fi folosita in pliurile ochiului.
Ganditi-va sa folositi gene false pentru a da ochilor un aspect mai inocent, de ochi mai largi. Asigurati-va ca folositi gene care sa para naturale.
Curbati-va genele cu un aparat special inainte de a va da cu rimel, pentru a reda acelasi aspect ca genele false.
Incercati un rimel negru, daca cel maro nu va scoate destul in evidenta ochii destul.

| blondutzata a răspuns:

Este o intrebare destul de amuzanta dar stiu cum este sati doresti ceva incearca niste notiuni pentru a extamina (a scoate de pe obraji)ridurile ochi vor fi albi dar nu mai mari puneti cateva bucati de castraveti reci 20 minute iar dupa aceea vei avea ochii luminosi deschisi maricei si Frumosi

| Mylifeispink a răspuns:

Cu rimel destul de muult laughing
Tus de la jumatatea pleoapei si codita ridicata in sus
Si creion.
Eu cel putin asa fac.

| NickyDragutza a răspuns:

Iti dai cu tus si rimel. eu am ochii mari si negri si cand mi-am dat cu tus si rimel aveam genele luuuungi si ieseau in evidenta, practic si ochii pareau mai mari deci asta e o metoda laughinglaughing

| herot123 a răspuns:

Tii lipesti cu banda-scoci de frunte.

Răspuns utilizator avertizat