| black1white a întrebat:

Cred ca v'ati si plictisit de intrebarea asta.dar eu chiar am nevoie sa o pun.sunt foarte indecisa si nu am nici macar o idee.

fata, 1.64 m., 47 kg, 14 ani jumatate,satena,ochi caprui,sani mici,picioare lungi, coapse cam proeminente, putina burtica, ten putin inchis la culoare.

cam asta e fizionomia mea.am nevoie de o rochie de banchet,imi doresc tare mult una fara bretele, sa nu fie neagra total, nu mai jos de genunchi, nu mai mult de 150 ron.am nevoie de un site de shopping online.nu as vrea sa arat ca o nasa dar nici ca o pitipoanca. cred ca stiti ce zic

cine imi da sfaturi si linkuri?

a da...si pantofi...(nu vreau sa fie toc mare)

cu machiajul ma descurc.la fel si cu accesoriile.

cel mai detaliat raspuns, cu cele mai multe linkuri ia funda

restul vot:*

Răspuns Câştigător
| justme4yours a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres

avand in vedere ca ai tenul inchis si nu vrei o rochie neagra total, una rosie ti se potriveste cel mai bine

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa stii ca la silueta ta, nu prea merge o rochie fara bretele. Ar trebui sa ai un bust un pic mai generos ca sa-ti stea bine cu astfel de rochie.
Ar merge ceva cu bretele foarte fine, sau cu partea de sus din dantela sau voal.
Ultimul link dat de @justme4yours are niste rochii splendide din modelele carora te poti inspira.

| SVD a răspuns:

Intra pe H&M Romania, acolo gasesti multe rochite dragute si pantofi happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul:Maxine...sunt rochii dragute de pe la 170 incolo si pantofi iti recomand sa iei dintr-un magazin ca sai probezi... oriunde gasesti cu toc mic. Funda daca te-am ajutat.big grin

| eldiva a răspuns:

Iti recomandam siteul www.eldiva.ro Colectii noi in fiecare saptamana! NOU Rochii superbe de la CHANTTAL :*

| Ecaterina97 a răspuns:

Pai cred ca ti s`ar potrivi o rochie deschisa deoarece ai tenul inchis. Ai aici link`ul in care cred ca t`iar sta bine o rochie: http://3.bp.blogspot.com/......-liceu.jpg Bineinteles ca fara manusi. Sper ca te-am ajutat :X:*:X:X.

| danyela2001 a răspuns:

Incearca miniprix