| Justme1997 a întrebat:

Credeți ca fetele trebuie sa sa rada/epileze si pe brațe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de gradul pilozitatii tale fa alegerea in functie de repercursiunile acestei fapte. O sa te faca fericita sa stai constant sa te tot epilezi si sa iti sacrifici din timpul tau pentru asa ceva? Daca o sa alegi sa te faci la salon sau acasa cu ceara sau laser/ipl, o sa iti convina sa cheltuiesti constant suma aia de bani pe asa ceva sau ai prefera sa ii directionezi in alta parte? De la ce te-ar rapi activitatea asta?
Fa alegerile in functie de nevoile si placerile tale, nu in functie de "ce trebuie " pentru ca nu trebuie sa faci ceva ce nu te face sa te simti bine.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă au păr mult care se și vede (gen ăla negru) eu sincer zic că da, mi se pare că arată foarte urât

| alina2k18 a răspuns:

Da, eu ma epilez pe brate de ff multi ani, imi place sa fiu super fina, nu era negru pe brate dar ff des si pufos asa laughing acum creste cam 60% dupa atat smulswinking nu fac foliculita decat atunci cand m-a mancat sa ma dau cu ulei de cocos si mi-a blocat porii grav, eram plina de brobonele pe antebrat... Ce sa zic imi place cum se vede pielea fara pic de par. Eu cam la 1 luna ma fac pe brate, dar am lasat si 6 sapt, nu arata f rau.

| Sonia822 a răspuns:

Doar daca e stufos tare. Aveam o colega, puteai sa-i faci codite. Daca e normal, nu face greseala sa-l epilezi. Vei suferi toata viata. Cand va creste, da iritatii, apar brobonele, vei avea maini urate. Daca nu ai timp sa mergi la salon, vor fi cateva zile cand va sta ca la barbati pe fata laughing Daca nu e ca la veverite, lasa-l asa cum e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, majoritatea au doar puf.

| Ale5184 a răspuns:

Depinde de cat de mult par ai si daca e inchis la culoarea si abia se vede. Incearca sa te epilezi cu ceara pentru ca nu vrei sa ai par gros, negru si sa te intepe apoi.

| Maia55 a răspuns:

Da.

| Adrian7art a răspuns:

Clar nu! pe langa faptul ca firul se va ingroșa, clar va fi si mai "înțepator"happy..parerea mea ca băiat e să il lasi exact cum este.

| conaltura09 a răspuns:

Eu zic ca nu, oricum nu poate fi atat de mult par in acea zona in cazul unei fete, banuiesclaughing