| Youmakemewannadie a întrebat:

Credeti ca mi-ar sta bine roscata? Am aproape 14 ani deci ma vor lasa ai mei sa ma vopsesc.Trasaturile mele sunt urmatoarele: ochii mari si verzi, pielea foarte alba[sau destul de, oricum sunt mai alba decat majoritatea persoanelor pe care le cunosc] si culoarea parului meu natural e saten foarte deschis, o nuanta dulce care tinde spre roscat. Vreau neaparat opiniile voastre, multumesc mult! FUNDA, of course.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, clar, aproape toate persoanele cu ochi verzi au părul roșcat și le stă super!

Deci, da, vopsește-te, că îți va sta grozav!

| paulaelena a răspuns:

Eu zic ca nu...
adica opinia mea big grin daca esti asa alba cum zici daca te faci roscata vei parea si mai alba big grin
acum depinde si de decizia tabatting eyelashes

| effect a răspuns:

Vezi sa nu te maturizeze prea mult culorea roscat la varsta asta
Si eu am facut greseala la 14 ani, m am vopsit rosu in cap
Si dupa mi a parut rau, ca mi am stricat foarte tare firul de par
Eu zic sa te gandesti mai bine:-)
E mai fain ceva spre ciocolatiu sau care sa semene cu nuanta pe care o ai tu:-)

| missbee a răspuns:

Da, te prinde. Atâta timp cât ai o nuanță dechisă a tenului, roșcatul merge. E o nuanță foarte periculoasă, ca să zic așa, nu prinde pe toată lumea. La trăsăturile tale în schimb se potrivește.
Doar că având în vedere că ai părul deschis la culoare și că nu te-ai mai vopsit niciodată, s-ar putea să îți iasă foarte aprins:
http://data.whicdn.com/......_large.jpg 1299002249
Nu că ar fi un lucru rău, pentru că e o culoare superbă, dar nu știu ce vor zice ai tăi având în vedere că ai abia 14 ani.
Așa că îți recomand o nuanță ceva mai închisă, ca să iasă cât de cât acceptabil pentru vârsta ta, pentru profesori, etc.
Baftă!

| RalluPop a răspuns:

Iuiii puppy dog eyes.
Vopseste`te.
ti-ar sta Incrddibil!

| Static a răspuns:

Da erge de minune, vorba celorlaltiwinking. Mai ales cele antural, roscate ca morcovul :p, dar mie nu imi place culoare aia, ci imi place rosul mai inchis ca sanagele love struck