| deutSa a întrebat:

Crema oxidanta, decoloreaza parul? Sau trebuie folosita doar in vopsea? Astept si eu raspuns cat mai repede posibil! SI daca decoloreaza, cat se tine pe par?

3 răspunsuri:
| cristinaxt a răspuns:

Depinde de care oxidant, dar in principu cam da, decoloreaza parul. Iar prin decolorare intelege ca pur si simplu iti distruge culoarea din firul de par( de aia devine asa mai alb-galbui) unde aplici gata nu va mai fi culoare niciodata.

| Xrcolor a răspuns:

Nu iti recomand crema oxidanta. Mai bine mergi la coafor sa til decolorezi... este mult mai simplu. Coafezele stiu ce trebuie sa foloseasca. Daca te decolorezi singura poate faci vreo prostie si iti distrugi parul. Mai bine la coafor. Mult noroc :*

| Daniely a răspuns:

Nu decoloreaza.ci arde parul //te-as sfatui sa fii mai atenta. parul este foarte gingash la solutzii chimice// macar ca se numeste' crema ' este daunatoare parului...