| geanina3 a întrebat:

Crema pentru acnee de la avene dicneal se merita? ati reusit sa scapati de cosuri. as vrea sa scap, de niste cosuri care mi-au aparut cam de 5 luni si nu-mi mai trec cu cat sparg unul manie imi reapar 3, sunt mici si nu sunt rosii sau mai stiu eu alte culori, sunt culoarea pielii, mi-au aparut de la transpiratie si stres, alimentatie nesanatoasa etc. daca cumpar aceasta crema am vreo sansa sa scap de cosuri? funda + vot pentru cel mai bun raspuns(sau imi puteti recomanda si altceva dar sa nu usuce fata sau sa-mi apara nu-s ce prostii. ceva eficient, daca este aceasta crema va rog dati-mi mici detalii maxim 3-5 randuri referitoare la utilizare si chestii din astea) big hug

2 răspunsuri:
| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Eu am aceiasi problema ca si tine, iti dau un sfat:sa nu ai incredere in toate cremele ''miraculoase'', nu.s deloc asa eu una toata masa o aveam plina doar de ceme pentru cosuri si tot felul de creme ca sa la pot ascunde.Matusa mea care e asistenta mi-a zis sa nu mai pun mainile pe fata si de 2-3 ori pe zi sa imi fac o ''masca'' din sapun (nefolosit de altcineva) si apoi cu un jet de apa sa o curat, da a fost folositoare dar in catva timp dupa ce nu am mai facut.o iar mi s.a facut fata uleioasa si cosurile iar apar o alta solutie ar fi zeama de lamaie/portocala care la fel are un efect dar daca ratezi o zi doua si nu te dai se duce si efectul acesteia, poate un dermatolog e singura solutie insa eu nu am apelat la unul, ma mai descurc sper sa iti treaca si tie macar asa putinsi un sfat:nu le mai stoarce eu am niste semne oribile

| usb a răspuns:

Iti zic eu.am si eu aceeasi problema am racait cosurile de pe frunte si mi sau inmultittt. si folosesc crema de galbenele miroase si bine si e si mai eftina si se aplica usor mai intai dezimfectezi cu spirt sa fie mai bine si te dai in zona cu probleme si scapi de ele... poti sa e dai de 2 3 ori pe zi