| gabrieisan a întrebat:

Cu ce sa imi fac suvite, am auzit ca spray-urile nu sunt bune iar cu vopsea nu vreau.Ati putea sa imi ziceti ce culori pot sa imi fac si cum sa le fac? Va rog sa imi spuneti si cat dureaza suvitele si daca atunci cantd te speli se iau.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu decolorant, există șampon pentru colorarea părului citeste http://extensiimicrorings.wordpress.com/tag/suvite-de-par/ sau http://www.girlsgocrazy.info/search/cum-sa-ti-faci-suvite-acasa/ Funda?

| dianainsta01 a răspuns:

Ai putea incerca cu tinctura de castelani sau albastru de metil. sau cu nuantator pentru ca sigur nu pateaza si rezista chiar mult. il mai poti decolora cu apa oxigenata, dar este permanent si daca ai parul sensibil il arde.

| MaraWh333 a răspuns:

Hey! Sunt o gramada de metode pentru facut suvite. Exista apa oxigenata pentru decolorarea lui, dar iti poate arde parul + ca e permanenta. La farmacie se gasesc nuante naturale care se iau la cateva spalari. Ex: Albastru De Metil, Violet De Digentiana, Rosu Catelani etc. Poti sa iti faci suvite cu hartie creponata. Iei o bucata de hartie, o pui intr'un vas plin cu apa fierbinte si amesteci, o lasi aproximativ 30 de minute acolo, iar apoi, dupa ce culoarea de pe hartia creponata se ia in apa, bagu suvita pe care vrei sa o colorezi in vas. Se ia intr'o zi, depinde de volumul parului tau. Exista si sampoane colorante care costa aproximativ 8 lei. Dar nu iti pot da prea multe informatii fara stiinta de cauza. Asa ca iti voi explica cu nuantatorul, deoarece si eu am suvite rosii facute cu nuantator. Se gaseste in orice magazin cu pretul intre 8-12 lei. Se ia intre 10-12 spalari, nu arede parul si nu are efecte negative, totusi trebuie sa citesti instructiunile si ingredientele, pentru ca e posibil sa fi alergic/a la unele ingrediente pe care le contine nuantatorul. Se aplica ca o vopsea si daca ai parul saten, rosul se vede foarte bine. Succes! ☺

| Laughin4now a răspuns:

Dacă vrei şuviţe permanente, încearcă vopseaua sau nuanţatorul. Dar dacă vrei să fie doar pentru vară sunt mai multe tehnici copilăreşti, să zic aşa. Poţi să îţi uzi şuviţa respectivă şi s-o tot freci cu pasta de la cariocă sau cu hârtie creponată. Îţi dai seama că astea nu v-or dura prea mult! :-)