| lalaballet a întrebat:

Cu ce sa ma imbrac prima zi de scoala? dau funda marti

Răspuns Câştigător
| AndyAndreutza a răspuns:

1. Poti purta niste blugi inchisi la culoare(ca si curea daca iti sunt mari, incerca cu o esarfa) cu bascheti sau sandale cu toc (nu prea inalt) si o camasa cu bretele sau maneca scurta. Daca va fi frig iti pui un plover deasupra, daca este cald si alegi camasa cu maneca scurta poti sa-ti pui deasupra o vesta. Ca accesoriu poti purta un pandantiv-ceas. Parul prins intr-o coada impletita intr-o parte.
2. O fusta voluminoasa (de preferat bleumarin) o camasa subtire cu bretele (poate avea spatele gol) si un plover bej daca e frig. Eu as opta pentru o bratara delicata care sa nu iasa foarte mult in evidenta adica sa fie subtirica. Parul prins in doua codite jos peste ureche. Si niste balerini dar nu din aceea din silicon.
3. O rochita rosie scurta cu spatele gol. Parul desfacut si ondulat. Sandale cu toc 11 cm. Un lant de aur in jurul gatului.
4. O bluzita din aceea gen camasa cu pantaloni trei sferturi(de preferat in culori tari) si tenisi. Parul strans intr-o coada de cal aproape in varful capului. Ca accesoriu un lant care are un pandantiv mare, cu pietre eventual.
5. Pantaloni scurti. un maieu alb si deasupra o camasa colorata descheiata cu maneca scurta sau trei sferturi. Tenisi si o bratara mare, groasa. Parul sa fie strans intr-un coc jos si intr-o parte.
Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor! Funda?

12 răspunsuri:
| lalaballet explică:

Nu am uniforma

| Prietenoasa a răspuns:

Clasa I-clasa IV o rochie care sa fie mai de adolescenta dar pe marimea ta sau ia-ti un tricou si o fusta si pune o pamglica sau ceva la mijloc sau coasele impreuna.

clasa a cincea- clasa a opta o rochie de domnisoara foarte frumoasa si pantofi cu toc.

Parul sa il faci: doua codite inpletite, spic [cum si a facut parul Violetta cand a cantat prima data tines todo cu Tomas], cum am zis mai inainte dar in forma de s, prindeti bretonul si suvitele de langa urechi, cum ai in poza, doua codite, doua codite in jos, o coada simpla, o codita intr-o parte la tample, o codita intr-o parte jos, o coada in varful capului, un coc sus, un coc jos, doua cocuri mai sus de tample, doua cocuri la tample, o suvita mica impletita, intr-o parte tot parul desfacut, ia o suvita si impletesteo pe la frunte dintr-o parte in alta, impleteste parul in varful capului, prinde bretonul ridicat si joaca-te cu parul atatea lucruri se pot face.

| lalaballet explică (pentru Prietenoasa):

Crezi ca ar merge pantofi negri, bluza alba, pantaloni negri, geaca neagra?

| alexandra2222 a răspuns (pentru lalaballet):

Da

| Prietenoasa a răspuns (pentru lalaballet):

Cred ca da.

| alexandra2222 a răspuns:

Cu un tricou mai simplu, blugi, o camasa desfacuta peste tricou, tenesi aproximativ de aceeasi culoare cu cea pe care o are camasa

| Sophie26 a răspuns:

Poti sa-ti iei niste blugi cu un tricou si un lantic sau o fusta cu o bluzita sau un tricou mai vaporos. Vezi si tu.Acum depinde si ce haine ai. Eu iti dau un sfat: Imbraca-te cu ce simti tu ca-ti este mai bine si mai lejer. Sper ca te-am ajutat! Funda?

| AndyAndreutza a răspuns:

De curiozitate cu ce te-ai imbracat pana la urma?

| lalaballet explică (pentru AndyAndreutza):

O rochie, cizme si geaca

| Ebbii a răspuns:

Sooo.
Iti iei un tricou simplu alb, un sacou, si niste colanti stramti pe picior negri ca sacoul, si iti iei niste ghetute pana la glezna.
Parul :
Ar trebuii sa til prinzi solz de peste.winking

| Marianacr1234 a răspuns:

Depinde ce clasa treci... Daca treci a 8a sau a 9a ai putea incerca sa te imbraci cu o rochie draguta si tocuri sau skinny jeans, bluza si tocuri.
daca nu ai voie cu tocuri incearca niste blugi stramti, niste skateri sau converse si o bluza draguta si poate si niste accesorii. Ar trebui sa dai mai multe detalii: clasa, daca ai sau nu uniforma...

| Adeliyna_Ade_1992 a răspuns:

Cu ceva frumos