| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce va ajutati tenul sa arate bine? ce creme ce masti folositi?

Răspuns Câştigător
| Crs a răspuns:

Eu folosesc un demachiant de la plafar, se numeste plant activ, il folosesc de cativa ani si este foarte bun, o crema de la l`oreal hydrafresh, si inca o crema pentru pistrui big grin. in rest cam atat si sunt multumita de rezultate

13 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Argila, gomaj din malai si iaurt, crema alverde -crema 100% naturala cu vitamina c, pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mi-am luat de curând o cremă hidratantă cu piersică.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cu apa si sapun.

| Dianna a răspuns:

Nu sapun ca usuca tenul! Eu folosesc mai mult produsele facute in casa.

| inna a răspuns:

Folosesc masti preparate cu argila, miere, cu namol din Marea Moarta.

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Nu folosesc. Mai bine lasi tenul sa respire. Eventual folosesti o lotiune tonica si e de ajuns.

| dya_4589 a răspuns:

Sapun cu sulf (doar dimineata) de la farmacie, crema hidratanta cu extract de nuca si castan pentru tenul gras din gama bioten de la elmiplant, gel de curatare cu extract de miere si arnica din aceeiasi gama cu crema (il folosesc doar seara), masca cu argila de 2 ori pe saptamana (nu am un anumit ingredient cu care sa amestec argila, ce gasesc la indemana... si app folosesc argila Aslavital de la Farmec)...

| Crisu_8081 a răspuns:

Folosesc Vichy(cand imi permit). Cand n-am bani de creme scumpe imi fac masti acasa sau le folosesc pe cele de la oriflame.

| christabell a răspuns:

Apa de trandafiri, masti din fructe, miere, ulei de masline.Am renuntat la creme pentru ca fac alergie la orice am incercat. Tenul meu arata astfel multumitor, fara riduri sau pete inestetice.Mai folosesc si crema de la Hemel, dar numai iarna cand am tenul mai deshidratat.

| liliana83 a răspuns:

Apa de trandafir. deocamdata nu folosesc nici o crema.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu nimic
arata perfect asahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Măști din plante și creme cu factor de protecție solară sau frig.
Pa, pa.

| abaalexandra a răspuns:

Buna! paiii stai sa ma gandesc eu am un ten foarte fin si sensibil in acelasi timp! Deci ca sa ai un ten de invidiat m-ai intai trebuie sa iti cureti tenul si apoi sa il lasi sa se hraneasca din ce ii oferi tu! dei ca sa ai un ten ca de bebelusi trebuie sa te demachezi seara neaparat chiar daca te-ai machiat sau nu peste zi ...si apoi sa iti faci o masca naturala in care sa pui asa :un galbenus de ou o lingurita de miere si o lingurita de ulei de masline apoi date cu paste aia pe fata si las-o sa se usuce pe fata 20 de min dupa aceea te clatesti ffffffffffffffffffffffff bine (stiu ca pare scarbos dar o sa iti dea rezultate ai sa vezi sa faci acest procedeu o data la 2 zile si ai sa observi rezultate mai repede decat crezi tu )uite eu iti las id-ul meu sa imi spui daca tiaa fost de folos :eu_ale1 crede-ma ca mie mia aratat mama aceste trucuri si chiar dau rezultate adica sunt mai bune de 100 de ori decat acele creme care trebuite sa te dai de nu stiu cate ori pe zi sa dai o groaza de bani pe ele sa te chinui o luna sau 2 si pe langa asta sa nu iti dea nici un rezultat ascultama si va fi bine!:*:*