| JadeCH a întrebat:

Cum aplici un fard corect fara sa-ti lase stampile pe pleoape?

Deci sa incep cu inceputul. Doresc sa incep sa ma machiez in stil K-pop si mi-am cumparat un fard de pleoape, eyeliner cu gel si fond de ten insa dupa ce aplic fondu de ten, fardu de pleoape si eyelinerul si deschid ochii mai tare, eyelinerul cu gel imi lasa stampile negre pe pleoape. Unde gresesc?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E posibil sa fie de la forma ochilor? Eu am pleoapele un pic cazute (hooded eyelids) si tutorialele obisnuite nu ma ajuta.M-am prins cum trebuie sa procedez, iar daca linia de liner e prea groasa, patesc si eu cum ai descris.

Daca urmaresti de pe aici tutoriale cred ca vei mai prinde cate ceva.
https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+apply+k+pop+makeup

| JadeCH explică (pentru dullcat):

Vad ca si cand ies afaras i transpir se pateaza chiar si daca nu fac linia groasa deci cred ca e alta problema...

| dullcat a răspuns (pentru JadeCH):

Probabil trebuie sa mai folosesti si un produs care sa seteze machiajul la final.O pudra sau un spray.

| sammie a răspuns:

1. Doar nu poți să începi cu sfârșitul, nu? Care-i faza cu '' hai să încep cu începutul. ''

2. Prima dată gândește-te dacă îți va sta bine.

3. Uită-te la tutoriale.