| Cumsafiifrumoasa a întrebat:

Cum ar trebui sa fie o balerina?

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Erleganta, gratioasa, slaba

| Deiiu26 a răspuns:

Dc intrebi? Vrei sa te faci balerina? Atunci sa stii ca nu-ti reconmand deoarece viata de balerina este grea pentru. ca trebuie sa fii foarte slaba si sa rezisti durerilor pe care ti le provoaca poantele(pantofi speciali pentru balerine) si mai ales nu e o meserie de viitor ca doar nu o sa poti dansa pana la pensie. Deci eu personal nu recomand meseria de balerina dar bafta.

| DutzyX a răspuns:

Roz,cu pompoane si fustita tutu.lol
Nu stiu la ce te referi tu, dar trebuie sa se antreneze de mica si este in avantajul ei daca nu va creste inalta->v-a executa mai usor miscarile.

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

O balerina ar trebui sa aiba in primul rand greutatea idela. Apoi va trebui sa fie flexibila pentru ca altfel nu poate fi o balerina.Trebuie sa fie eleganta, gratioasa si frumoasa.Si trebuie sa aiba si mult talent.
Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cum esti, vei ajunge perfecta la un moment dat, dar ceea ce e necesar este sa incepi acest curs inca de la cativa ani. Daca esti deja mare o sa fie cam greu dar mai bine intreaba un specialist. happy