| Vasso a întrebat:

Cum ar trebui să se îmbrace o femeie la biserică?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Bun subiect.
Decent. Mergem la biserică, nu la defilat.
Si mai concret: rochie/fusta vara toamna, fara bluze transparente /decoltate.
Iar iarna eu merg in pantaloni, iar în partea de sus am o geacă care imi acoperă fundul.
Si bineînțeles capul acoperit (esarfa, batic etc).
Cine nu se respecta pe ea însăși sau nu are respect pentru oamenii de acolo sau pentru locul în care intră, va veni oricum fara sa o intereseze de consecințe!

7 răspunsuri:
| ZappyTv69 a răspuns:

Hello!

De obicei cu culori închise, preferabil negru, și eșarfă/batic pe cap. Se poartă fustele.

Depinde de ocazie:slujba/înmormântare/nunta/botez.

| ReddY25 a răspuns:

Cu ce are

suntserios
| suntserios a răspuns:

Decent

| 120bulevard a răspuns:

Frumos, sa vada si popa un crac de femeie fertila in floarea tineretii

| mi25 a răspuns:

Decent, in asa fel sa nu-i faca pe barbati sa pacatuiasca cu gandul, chiar in biserica.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

În primul rând decent iar în al doilea rând în haine de culori închise sau fade, nu în culori țipătoare sau cu accesorii extravagante.